van lezers briek in de Westlandsche Courant waarvoor hij later in Leiden en Den Haag bleef schrijven. Zijn eerste boek over de avonturen van Bram Vingerling, een jongen die - nadat hij de onzichtbaar makend stof abrovi heeft uitgevonden - allerlei wonderlijke avonturen beleeft, is ontstaan uit een feuilleton dat Roggeveen schreef voor de jeugdrubriek van genoemde krant. Dit was het begin van een, voor een persoon, ongelofelijk aantal van meer dan 70 boeken. Daarnaast hield hij lezingen, gaf poppenvoorstellingen, zat in vele comités, schreef in verschil lende Nederlandse en Vlaamse tijdschriften, was redacteur van verscheidene bladen en leider van de AVRO-jeugduitzending 'De Schoolbel'. Hij trouwde in 1925 met G.H.A. (Truus) Bakker uit welk huwe lijk een zoon en een dochter werden geboren. In 1952 werd Roggeveen afgekeurd voor het onderwijs vanwege zijn slechte gezondheid. Desondanks bleefhij door schrijven tot hij op 22 juni 1959 getroffen werd door een fataal hartinfarct. De heer Louis Groen uit Hoorn doet de redactie naar aan leiding van het artikel over de Keins in het vorige nummer van de Kakelepost (22e jaargang, nummer 2) weten dat niet mgr.J. R. Huiberts, maar mgr. Johannes Petrus Huibers (dus zonder 't') in 1954 bisschop van het bisdom Haarlem was. De redactie had de desbetreffende naam inderdaad overgenomen van de website van de Christoforusparochie, zoals hij veron derstelt. Ook in de kapel op de Keins, ontdekte de heer Groen, wordt de naam gespeld als Huiberts, in plaats van Huibers. Het gaat echter om de bisschop Jan P. Huibers (1865 -1969) die als deken van Hoorn in 1932 een boekje schreef over de kerk van de S. S. Cyriacus- en Franciscus-parochie te Hoorn naar aanlei ding van het vijftigjarig bestaan van genoemde parochie. Een tweede opmerking van de heer Groen betreffende de in het aangehaalde artikel genoemde leylijnen. De redactie gaat hier uit van gegevens die te vinden zijn in een aantal artikelen die op diverse websites over dit onderwerp gevonden werden. In hoeverre de geleerden het op grond van waterdicht bewijsmateriaal eens zijn over de veronderstelling dat deze leylijnen bestaan en inderdaad over het gebied van de kapel op de Keins lopen, daarover verkeert de redactie van de Kakelepost in volstrekte onwetendheid. Reacties De slagerswinkel van Jan Roggeveen aan de Loet. Voor de winkel staat slager Roggeveen, in de deuropening zijn vrouw Anna Ploeger en op de drempel zit hun oudste zoon Leonard. Het Historisch Archief Westland in Naaldwijk zal in november uitgebreid aandacht besteden aan de 50ste sterfdag van Leonard Roggeveen door middel van een tentoonstelling over zijn leven en werk. Mogelijk zal ter gelegenheid hiervan een boekje verschijnen waarin het leven van deze bijzondere man uitgebreid zal worden beschreven. Meer informatie is te vinden op de website van het archief. Monseigneur Huibers. Het water van het putje bij de kapel aan de Keins wordt door sommigen nog als geneeskrachtig beschouwd. L. TfiSLïA..JL» i V.' - Ruud van de Pol 15

Kakelepost - Schagen | 2009 | | pagina 13