niet bekend Df Nesdijk Nesdijk Nesdijk weer terug naar de Zijpe. Na enige tijd in Schagerbrug te hebben gewoond gaan ze naar Oudesluis om daar een groentewin kel te beginnen. Zijn laatste levensjaren brengt het echtpaar Molenaar-Delver door in huize Zuiderzon in Schagerbrug waar beiden overlijden; Johannes op 29 juni 1959 en Trijntje op 18 juli 1960. Omstreeks 1930 denkt hun jongste zoon een betere toekomst op te kunnen bou wen buiten Nederland en vertrekt met zijn vrouw naar Zuid-Afrika. De overige kinderen blijven in de naaste omgeving wonen. Gerrit zelfs in zijn geboorteplaats Schagen. Zijn nichtje Trijnie Leek-Nierop schrijft over haar oom: "Oom Gerrit had in de oorlog een boekhoudkantoor aan huis in de Spoorlaan met als klant o.a. Th. Schmalz. Door de beschieting van een minutietrein brandde het kantoor af en gingen alle gegevens van de klanten verloren. Hij opende een nieuw kantoor in de Landbouwstraat. Er volgden toen een paar moeilijke jaren en hij raakte overwerkt. In 1957 heeft hij zijn kantoor verkocht aan de heer Van der Laan en werd firmant bij de firma Schmalz waar hij verantwoordelijk was voor de finan ciële zaken. Dit werk deed hij tot het eind van de zeventigerjaren toen hij uittrad als firmant en zich beperkte tot het advi seursschap. Hij was uiterst actiefin het Schager poli tieke- en verenigingsleven. Van 1962 tot 1970 was hij lid van de gemeenteraad waarvan de laatste vier jaar als wethouder van onderwijs. Verder was hij ondermeer bestuurslid van de Woningbouw vereniging, Gemeentebelang en de stich ting West-Friese markt. Hij overleed op 12 mei 1994 in verpleeginrichting Magnushof." Cornelis Winkel (eigenaar, bewoner) De familie Winkel komt op 25 november 1927 vanuit Barsingerhorn naar de boer derij aan de Schoenmakersweg. Vader Cornelis is in Barsingerhorn geboren op 1 juni 1868 en op 12 april 1891 in Wieringerwaard getrouwd met de 24-jarige Cornelia Konkel. Na het huwe lijk wonen zij enige tijd in Barsingerhorn waar Dirk (1893) en Grietje (1895) wor den geboren. Ze verhuizen naar Zijpe waar Neeltje (1898) wordt geboren. Dan weer Wieringerwaard waar Ariaantje (1900) het levenslicht ziet. De volgende woonplaats wordt Anna Paulowna waar Arie (1905) en Jan (1907) worden gebo ren. Uiteindelijk gaan ze weer terug naar hun eerste woonplaats Barsingerhorn. Als de behuizing aan de Schoenmakersweg wordt gekocht zijn de oudste kinderen de deur uit. Ariaantje, Arie en Jan komen mee naar Schagen. Slechts twee jaar later, op 9 april 1929 overlijdt Cornelis en wordt de erfenis ver deeld. Cornelia zet het bedrijf voort samen met haar zoon Arie tot haar over lijden op 12 augustus 1946. Arie koopt de erfgenamen uit en is in 1947 eigenaar van het hele bedrijf. Arie Winkel (eigenaar, bewoner) In 1950 wordt er flink verbouwd.en wordt het bezit omschreven als huis, schuur, hooischuur, erf en weiland. Het bedrijf wordt in gemoderniseerde staat voortge zet tot 1965. De gemeente Schagen wil uitbreiden en heeft het oog laten vallen op het gebied tussen de Nesdijk en de Groeneweg en koopt alle grond en opstallen. De behuizingen aan de Schoenmakersweg worden gesloopt en de grond wordt bouwrijp gemaakt, waar mee een eind komt aan de eeuwenlange agrarische bedrijvigheid in deze hoek van de polder Neskaag. Het adres Sinds de bouw in 1868 is het adres van het boerderijtje verschillende malen gewijzigd. De datums waarop een her nummering heeft plaatsgevonden zijn niet precies bekend behalve die van de hernummering in 1951. Ingaande 1 sep tember van dat jaar ging de gemeente Schagen over van de wijksgewijze num mering naar de straatgewijze numme ring. Bronnen: - Nel Dekker en Cees Knijper, 't Verleden, De Schoenmakersweg; in De Kakelepost jaargang 8,1993 nr. it/m4. Over de kadastrale eigenaren van de boerderijen aan de Schoenmakersweg. Van de in deze artikelenreeks genoemdejaartallen moeten met een verminderd worden. Het kadaster werkt met dienstjaren, het jaar volgend op dat waarin de koop of verkoop heeft plaatsgevonden. - F. Keverling Buisman en E. Muller, Kadastergids, Rijksarchiefdienst, 's-Gravenhage 1979. - Kadastrale leggers van Schagen. - Gemeentearchief van Schagen, Bevolkings Register en wijkregisters aanwezig in het Regional Archiefte Alkmaar. - Over de familie Molenaar kunt u meer lezen in de Zijper Historiebladen 24e jaargang nr. 2 en 4. 7

Kakelepost - Schagen | 2009 | | pagina 7