Van de voorzitter Inhoud Fred Timmer Het nieuwe jaar is voor de Historische Vereniging Schagen e.o. wel heel goed begonnen. Het spiksplinternieuwe gebouw de Nieuwe Nes, aan het Schoenmakerspad i, is in gebruik!! Alle spullen zijn vanuit de Groenling verhuisd en het bestuur is nu druk doende om alles een goede plek te geven. We hebben in dit fantastische gebouw een ruime vergader- en werkruimte met daarboven een eigen archiefzolder. Hopelijk leidt dit tot nieuwe, sprankelende, bruisende historische activiteiten! Aan de beschikbare ruimte kan het in ieder geval niet liggen! In de Nieuwe Nes werken CNME de Groenling, de Archeologische Werkgroep, uw Historische Vereniging Schagen e.o. en de Kinderboerderij samen. Nes als de Historische Vereniging heb ben zij eigen ruimte tot hun beschikking, maar daarnaast is er ook een collectieve bibliotheek ruimte, is er een tweetal instructie/vergaderruimtes en een Vierkant waar een aantal schilder en tekenclubs en de fotoclub hun bijeenkomsten houden. Ook vogelclub Tringa en Amnesty zijn mee verhuisd. Een apart gedeelte van het gebouw is ingericht als werkruimte van 's Heerenloo. Lief en leed op het perceel Schoenmakerspad 1 - slot pagina 4 De werk- en vergaderruimte. Weet u het nog? pagina 8 Architect Chris Dekker uit Schagen, ontwerper van boerderijen pagina 10 Burgemeesters van Schagen pagina 18 Uit de collectie De zolder biedt van Museumboerderij voldoende ruimte voor het groeiende Vreebu,3 P°3ma23 archief. Kortom, nieuw historisch leven in een prachtig gebouw op een fantastische plaats. We zijn er klaar voor. U ook? Laat het ons weten. Een goed en voorspoedig 2009 En veel leesplezier. Van de voorzitter pagina 3 3

Kakelepost - Schagen | 2009 | | pagina 3