voor genoemde. Het bestek en tekening "de Schilder" gelegen aan het lan voor deze boerderij werd nu uitgegeven Schildersweggetje was verbrand. Hij drc door architectenbureau Dekker en heeft ook een boerderij ontworpen in Ins Koster. opdracht van familielid Dirk Stammes in boi Hij was al op leeftijd gekomen en had de Boermansweg te Anna Paulowna. Bij Scl architect de heer Piet Koster in dienst deze boerderij, gebouwd omstreeks 1920 He genomen. In de vijfentwintig jaar dat staat het woonhuis geheel los van het De eui Wi Deze boerderij staat te Koedijk aan de oostzijde van het Noord-Hollands kanaal. Architect Dekker. Gebouwd in opdracht van Jacob Kramer. De eerste steen werd gelegd op 8 september 1937. Adres Kanaaldijk 272 Koedijk. Dekker zich met de boerderijbouw heeft bezig gehouden, was er nauwelijks iets aan z'n concept veranderd. Alle kenmerken, zoals de rode dakpan nen, de ingenieus versterkte dorsmuur en de stalindeling naar keuze van de opdrachtgever bleven gehandhaafd. Het euvel van de uit het lood zakkende dars- muur, zoals dat ook bij de traditionele stolpen altijd problematisch was geweest, had Chris opgelost, door een steunbalk aan de binnenkant van de muur met behulp van een schoorbalk aan de daksparren te verbinden. Een enkele keer werden nog extra steunberen toege past. Als we z'n werkterrein nog even doorlopen. Hij tekende ook een boerderij voor P. Veeken aan de Stolpen. Deze boerderij van zijn hand werd gebouwd, omdat de oude stolpboerderij genaamd bedrijfsgedeelte. Voor die tijd een uiterst modern ontwerp. Aan de oostkant van het Noord-Hollands kanaal even ten noorden van de vlotbrug van Koedijk staat op Kanaaldijk 277 nog een ontwerp van Dekker. Deze prachtige boerderij werd gebouwd in opdracht van Jacob Kramer. Een gedenksteen in de voorgevel geeft aan dat de eerste steen voor deze hoeve op 8 september 1937 werd gelegd. Bij deze fors opgetrokken boerderij is de darsmuur nog extra ver sterkt door een aantal steunberen. Schuren in de Wieringermeer In 1931 heeft Dekker ook nog een grote opdracht in de wacht gesleept van de voorlopige directie van de pas droogge vallen Wieringermeerpolder. Het betrof hier de bouw van mogelijk de eerste vier 14

Kakelepost - Schagen | 2009 | | pagina 14