20. 21. 22. 23- 14- generael van onsen demeijnen ende financien Den voirnoemde suppliant inden name als boven geinclineertwesende te zijnder oetmoe- digher supplicatie ende ten eijnde dat wij ten onse nacommers deelachtich mogen wesen inden voirseijde zeven 15. getijden ende godlijcken dienst hebben inden gevalle als boven Bij advijse ende deliberacie van onse lieve dochter van ons Keijser vrouwe ende moeije van ons karele die Ertshertoginne van Oostrijk hertoginne ende gravinne van Bourgogne 16. douaigiere (5) van Savoije Regente etc. Ende van den president ende luijden van onsen heijmelijc- ken Raede neffens huer wesende geconsenteert geoctroijeert ende geaccordeert Consenten octroijen ende accorden hem gevende oirloff endeconsent 17. vuijt onse zunderlinge gracie bij desen Dat hij inden name van sijne voirseijde gesellinne voor hen hueren erven ende nacommers 't voirseijde veerken leggende tusschen Scagen den ooge petten ende huijsduijnen mitsgaders de renten ende incomsten 18. van dien sal mogen geven laten ende applicque- ren gebruiken) tot behoeffvan der voirseijde prochije kercke van Scagen Omme de decanta- cie zingen) augmentacie verhoging) ende onderhoudtnisse van den voirseijde zeven getij den aldaer begonnen als voirseijd is Ende dat deselve 19. suppliant ende sijn voirseijde gesellinne gesa- mender hant hem sullen mogen onterven van 't voirseijde veerken renten ende incomsten van dien ende daerinne erven deselve kercke ende passen sulcke brieven als in sulcke sake behoor- lick ende gewoenlick is te 14. van onze domeinen en financiën zijn genegen de voornoemde indiener van het verzoek tege moet te komen. En ook wij zijn, ten einde voor onze nakomelingen deelachtig te mogen zijn in de genoemde zeven 15. getijden en goddelijke dienst, daartoe geneigd. Daarnaast hebben we het advies inge wonnen en hebben overlegd met onze lieve dochter van onze keizer, vrouw en tante van onze Karei, de Aartshertogin van Oostenrijk, hertogin en gravin van Bourgondië, 16. Douairière van Savoije, Regente etc. Eveneens overlegden wij met de president en de leden van onze Heimelijke Raad. Vervolgens beschikten wij gunstig, legden wij vast en stemden wij toe, 17. vanwege onze bijzondere gratie, dat de indie ner van het verzoek in de naam van zijn gezel lin voor hen, hun erven en nakomelingen het genoemde veer tussen Schagen, Callantsoog, Petten en Huisduinen inclusief de renten en inkomsten 18. daaruit verkregen, mogen besteden ten behoeve van de parochiekerk van Schagen. En wel voor het zingen (decantatie), de verho ging (augmentatie) en de onderhouding van de genoemde zeven getijden die daar zoals gezegd aangevangen zijn. Eveneens 19. zullen de indiener van het verzoek en zijn gezellin gezamenlijk mogen afzien van het erven van het genoemde veer, de renten en de inkomsten daaruit voortvloeiende en die de kerk doen erven en dat vastleggen in beschik kingen zoals die in zulke zaken behoorlijk en "le doen gebruikelijk zijn. Een veerpont.

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 8