De nummers verwij zen naar de 26 regels die het charter telt en die daaraan natuur lijk niet voorafgaan. Dit ter wille van het makkelijk vinden in de oorspronkelijke tekst van een woord of een passage. 1. Maximiliaen bijder gratie Gods gecosen Keijser Al tijt vermeerder 't rijcx Coninck van Germanien van Ongrien van Dalmacie van Croatie etc. ende Kaerle bijder selver gratiën Ertshertogen van Oistrijck 2. PrincevanSpaengienvanbeijden Cecilien van Jherusalem etc. Hertogen van Bourgondien van Lothier van Brabant van Styer van Karinten van Crain van Limborch van Luxemborch, ende van Ghelre Greven van Vlaanderen van Habspurg van Tyrol van 3. Phirette (1) van Reburch van Artoyt ende van Bourgondien, Palatinum van Henegouwen van Hollantvan Zeelant van Namen ende van Zuijtphen Mercgreven des Heijlighen Rijcx ende van Bourgauw Lantgreven van Elzaten Prinse van Zwaven Vertaling: Maximiliaen bij de Gratie Gods geko zen Keizer, Altijd het Rijk vergrotend, Koning van Germanië, van Hongarije, van Dalmatië, van Kroatië etc. en Karei bij dezelfde Gratie Aartshertog van Oostenrijk, Prins van Spanje, van beide Siciliën, van Jeruzalem etc., Hertog van Bourgondië, van Lothier, van Brabant, van Stier, van Karintië, van Crain, van Limburg, van Luxemburg en van Gelre, Graaf van Vlaanderen, van Habsburg, van Tirol van Firette, van Reburg, van Artois en van Bourgondië, Paltsgraaf van Henegouwen, van Holland, van Zeeland, van Namen en van Zutphen, Markgraaf van het Heilige Rijk en van Bourgogne, Landgraaf van Elzas, Prins van Zouaven, 6

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 6