De Kakelepost Cees Kuyper De raad was het erover eens dat het wan delpad en het bruggetje een grote land schappelijke waarde hadden en stelde geld, ca. ƒ25.000,-, beschikbaar voor de renovatie. Begin 1978 werd door bouwbedrijf Schenk uit Barsingerhorn begonnen met de bouw van een nieuwe brug over de Schagersloot. De brug werd opgetrokken van azobé hout en voor de leuningen werd bakirai gebruikt. De brug is dertien meter lang en ongeveer 2,50 m hoog. De voetgangersbreedte bedraagt ongeveer 78 cm. De nieuwe brug vormde een belangrijk onderdeel van het nieuwe wandelpad dat aangelegd werd over de oude zanddijk geflankeerd met slootjes. Dit pad was de snelste verbinding met het schaars bewoonde gebied rond Avendorp, de Bonkelaarsdijk, Tjallewal en Chrisjeswerf (Cornelissenwerf). Het raakte in onbruik en werd kort na de Tweede Wereldoorlog officieel aan het 'openbaar verkeer onttrokken', zoals ambtenaren dat zo mooi kunnen zeggen. Er was dus eigenlijk nauwelijks behoefte om het bruggetje te vernieuwen. Gelukkig kenterde het tij en ontstond er en toenemende belangstelling voor een rustige wandeling richting Avendorp. Na de renovatie van de brug werd het zandpad met schelpen verhard zodat het goed te belopen werd. Het is onlangs opgenomen in het wandelnetwerk rond Schagen. Meer weten over de Kakelepost? In het archief van de Gemeente Schagen over de periode 1944-1980 dat bij het Regionaal Archief in Alkmaar is gedepo neerd zijn onder inv. nr. 3735 te vinden: Stukken betreffende de restauratie van de brug 'Kakelepost' over de Tjallewallervaart, 1965 -1967. Helaas is dit archiefdeel momenteel niet ter inzage i.v.m. herinventarisatie. Het voetgangersbruggetje de 'Kakelepost' dreigde midden jaren zeventig te verdwijnen omdat het van pure ellende bijna in elkaar zakte. Gelukkig kreeg de afdeling Openbare Werken de opdracht om de brug te herbouwen. Het voetpad van de Loet naar de terp Avendorp en de hoge brug zijn indertijd door de gemeente Schagen gekocht van het polderbestuur voor het symbolische bedrag van één gulden. Om een getrouwe kopie van het oude bruggetje te kunnen maken werd door tekenaars van O.W. gebruik gemaakt van een oude tekening uit het archief van de De Kakelepost Banne en polder Schagen en foto's van voor de renovatie. Niestadt.

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 8