West-Friese markt van start ging, deed de buurtvereniging van het Noord actief mee. Ze gingen met een groepje mannen naar Amsterdam waar op de Albert Cuypmarkt een zwart West-Fries pak voor m'n man gekocht moest worden. Dit is toen aardig uit de hand gelopen, maar het fijne weet ik er niet van! Wij naaiden voor onszelf en onze kinde ren West-Friese pakjes en kochten kap pen en strooien hoedjes. Omdat deze mode tijdloos is, kom ik die kinderpakjes nog wel eens tegen op de West-Friese markt. Er werden marktstalletjes op het Noord geplaatst en iedereen deed mee met de verkoop. We organiseerden een kinderbroodmaaltijd voor de kinderen die in westfries pak liepen. Ada pronk regelde dit. De spouwers met kaneel en suiker werden in onze keuken gesmeerd en de tafels aan de overkant van de straat met boerenbontservies gedekt. Het werd een groot succes waar veel toeristen naar kwamen kijken. Wim Verhagen had een fiets met houten banden op de kop getikt en reed hiermee in de optocht. Henk Westerman ging hier overheen met een antieke hoge eenwiel- fiets die ook in de optocht te bewonderen viel. Wij verkochten vers gebrande pin da's die onze kinderen uitdeelden aan de toeristen. Als we veel verkocht hadden, gingen we met de kinderen op vakantie naar een boerderij in Groet. Alle huizen in het centrum van Schagen hadden rood/gele klompen met oranje afrikaan- tjes aan de muur gehangen. Wim Verhagen had bedacht dat er een geluidsinstallatie moest komen en Henk Westerman kocht een draaiorgel. Beiden wilden hun eigen muziek draaien en dat ging dus fout. Ruzie!!!! Henk verhuisde hierna al snel met zijn zaak aan de Laan. Tot onze verbazing startte Wim enkele jaren later een tassenzaak aan de Laan, waardoor hij weer naast Henk kwam wonen. Op het Noord werden nieuwe riolerings buizen geplaatst. Mede door het slechte weer was het Noord tijden bijna niet begaanbaar. De buurtvereniging veran derde toen het bord 'Noord' in 'Martelaarsgracht' Totzouer de herinneringen van mijn moeder.- Tiny Deutekom - De Ruijter. 7

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 7