Het Noord vlak nog helemaal niet bekend en zat in geld- voor de Tweede nood. Om hem te helpen kochten wij Wereldoorlog. voor tachtig gulden een schilderij van de Slottorens. Naast Jan Koning was de kap salon van Krapman. Hier werden de haren van onze kinderen geknipt (model bloempot!). Het gezin Krapman is nog heel lang op het Noord blijven wonen. Recht tegenover ons was een café, Rooie Sien geheten. Ik weet niet meer waarom. Later werd dit het woonhuis van de fami lie Groot en tegenwoordig woont het gezin Onneweer hier. De vader van Jaap Schilder had op het Noord een melkzaak en kwam elke dag bij ons aan huis drie liter melk met een litermaat in een pan netje doen. Waar nu de voorraad voor de Hema wordt gelost, was de garage van Boontjes. Vader Jan Boontjes woonde aan de over kant en als wij op zondagmorgen naar de kerk gingen, was hij altijd als enige druk aan het werk in de garage. Een opvallende verschijning op het Noord was Jan Zeegers. Jan was heel dik en hield uiteraard van lekkere dingen. Zo ging hij dagelijks bij Ploeger een stuk rookworst halen dat hij ter plekke opat, daarna kwam hij in onze groentewinkel een banaan eten. Op de plek van restaurant 'De Bourgondiër' startte Nic Veldboer in die jaren een elektriciteitswinkel. Bij de warme bakker Schenk, op de hoek van het Rapenpad, konden we om zes uur 's morgens al verse broodjes kopen. Verder waren er nog Henk Westerman met een meubelzaak en de gebroeders Dekker met een bouwbedrijf. De buurtvereniging De buurtvereniging werd opgericht en de bijeenkomsten vonden plaats in het kan toor van onze zaak. Hier stonden skai- stoelen. Na een vergadering, op een warme zomeravond, wilde Jan Zeegers uit z'n stoel opstaan en bleef het ribcord van z'n plusfour op de stoel achter. De stoel was bekleed en Jan had een kale broek. Er werden busuitjes voor de hele buurt georganiseerd en toen in 1953 de eerste 6

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 6