Herinneringen... van Tiny Deutekom-de Ruijter(slot) Het Noord De oudste zus van mijn man - Corrie Deutekom - woonde in hun ouderlijk huis, bij de zaak op het Noord. Toen zij in 1949 trouwde met Max Nuijens trok ze bij hem in, en verhuisde naar zijn huis annex bloemenzaak aan de Loet. Als gevolg hiervan gingen wij met ons gezin in het huis bij de zaak wonen. De overgang van de Landbouwstraat naar het Noord vond ik heerlijk. Er was volop reuring in en om het huis. We woonden letterlijk middenin de zaak. Naast de huiskamer werden de vrachtauto's met groenten en fruit gelost. Drie keer per week kwam dit vers van de groenteveilin gen. Achter het huis waren de zuurkool- en conservenfabriek. Verder waren er kantoren en pakhuizen en een kleine groentewinkel. Hier was het 's morgens druk, omdat men in die tijd tussen de middag warm at. 's Middags was het win kelmeisje vrij en hielp ik in de winkel. In onze grote woonkeuken kwam het perso neel om 10.00 uur koffiedrinken en om 15.00 uur werd er thee gezet. Dit werd ook voor de mensen op kantoor ver zorgd. Het gebeurde wel eens dat een van de personeelsleden gewond raakte. In zo'n geval pakte ik de grote verbandkist om eerste hulp te verlenen. Op 9 maart 1949 werd ons zevende kind geboren, zoon Thom, vernoemd naar zijn vader. Het toeval wil, dat op exact dezelfde dag, broer en zakenpartner Arie ook een zoon kreeg die net als zijn vader Arie werd genoemd. Na Thom werden nog vier dochters en een zoon geboren. Dit maakte ons dozijn compleet. Twee huisartsen waren er in Schagen. Dokter Koning en dokter Van der Sluis. Dokter Van der Sluis was onze huisarts en hij en z'n sigaar waren onafscheide lijk. Zelfs tijdens de bevalling zat hij soms rustig een sigaartje te roken. Hij werd geassisteerd door zuster Van der Eem, een stoere wijkverpleegster die op haar bromfiets in een lange leren jas rondreed en in haar eentje de hele thuiszorg van Schagen 'deed'. Het stukje Noord tot het Rapenpad was een levendige, kinderrijke straat met veel winkels en bedrijven. Rechts naast ons woonde het gezin van slager Ab Ploeger. Ook bij hen werd regelmatig een kind geboren waarbij Stien Ploeger en ik elkaar veel hielpen en lief en leed met elkaar deelden. Er ontstond een warme vriendschap. Na onze verhuizing naar de Herenbosstraat, kwam vrij snel daarna - tot mijn grote vreugde - ook Stien Ploeger in deze straat wonen. Aan de andere kant de winkel woonde het gezin van Rozing. Vader Jan Rozing had hier een kleermakerij en ook zij hadden een groot gezin. De moeder overleed veel te jong. Alle kinderen woonden toen nog thuis. In het pand van Rozing heeft ook Wim Verhagen (vader van Piet) met zijn schoenmakerij gezeten en later Paul Verra met een sportzaak. Ook de bekende schilder Jan Koning woonde op het Noord. Jan was in die tijd Opgetekend door haar dochter Tonny de Weger- Deutekom Jan Koning in 1989 in zijn atelier aan de W. van Beierenstraat. S

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 5