Van de voorzitter FredTimm" Inhoud Beste lezers van 'de Kakelepost' :hagen e.o. ïagen irmenhuizen 3ijper ichhorn (uijper 24) 215473 M. van de Pol immer immer GroofF Numan I 297688 i i itie. Het is op het moment dat ik dit voorwoordje voor ons lijfblad schrijf volkomen zeker: de zomer komt eraan. Tijd om te denken aan allerlei buitenactiviteiten, aan vakantie, en noem maar op. Ook in Schagen begint het bruisende buitenleven zich te roeren. De terrassen op de Markt lopen vol; de Folklore maakt zich op voor de donderdag-happening. Uw vereniging loopt regelmatig, ja zelfs steeds vaker, buiten met stadswandelingen. Het is zo af en toe zelfs moeilijk om de aanvragen bemand te krijgen. Dus: als U ook GIDS tijdens de stadswandeling zou willen worden? Mevr. J. de Ruijter, tel. (0224) 297688, vertelt U er graag van alles over!! De veertien dagen Rondje Cultuur voor de 3e klassen voortgezet onderwijs zitten er weer op. De jeugd had prachtig weer en dankzij een paar enthousiaste historie-liefhebbers liep alles op rolletjes. Tijdens het opruimen van het gebruikte materiaal kreeg de vereniging nog een leuk presentje. In de Ridderzaal van het Slot stond nog een schitterende vitrinekast van Juwelier Van Geelen. Die was voorde Historische Vereniging bestemd!!! Juwelier Van Geelen, hartelijk dank!! Voor nu, veel leesplezier met De Kakelepost Eneen mooie zomer. Hierbij wil ik u informeren over de laatste stand van zaken rond "onze" nieuwbouw van het centrum Nieuwe Nes. Dit had misschien al veel eerder moeten gebeuren, maar als leden van de Historische Vereniging hebt u natuurlijk via de pers en uw bestuur de ontwikkelingen nauwge zet gevolgd, leuke en minder leuke ervaringen wisselden elkaar af. Ik hoop van harte dat u de Nieuwe Nes spoedig als "uw" nieuwe onderko men zult beschouwen. De reden waarom ik nu dit stukje schrijf is de volgende. Misschien zijn er onder de leden van de Historische Vereniging mensen die de handen uit de mouwen willen steken voor het centrum. We kunnen veel geld besparen door zelf dingen als schilderwerk, bestrating en andere klei ne werkzaamheden te doen. Ik denk dat dit zo rond deze zomer aan de orde is. Maar als u nu al denkt u nuttig te kunnen maken, prima, we kunnen alle hulp gebruiken. Ook in de nabije toekomst is alle hulp welkom, bijvoorbeeld als sleuteladres waar incidentele huurders een sleutel kunnen ophalen. Geef uw interesse en uw deskundigheid op bij uw bestuur. We zullen er dankbaar gebruik van maken en op deze manier wordt het ongetwijfeld ook uw centrum. Hierbij tenslotte een stukje geschiedenis dat ik ook voor de lezers van de vogelwerkgroep "Tringa" heb geschreven. In 1995 heeft de Groenling voor het huidige gebouw al plannen gemaakt voor een vernieuwbouw, kosten 1 miljoen gulden. Helaas konden we toen geen financiële middelen vinden. Schagen bleek een te kleine gemeente om een dergelijk centrum alleen voor natuur en milieu te kunnen bekostigen. Hetwerd anders toen de Historische Vereniging, de Archeologische Werkgroep en iets later de Stichting Kinderboerderij Schagen zich aansloten bij de plannen voor een nieuw Van de voorzitter pagina 3 Nieuwbouw centrum Nieuwe Nes pagina 3 Herinneringen van Tiny Deutekom-de Ruijter (slot) pagina 5 De Kakelepost pagina 8 Het verhaal van de Schagenaar L.H. Koomen pagina 9 Historische ornamenten in Schagen pagina 12 De veldnamen van Schagen en de Schagerdam pagina 14 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg: Dedorskast pagina 23 3

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 3