Historische ornamenten in Schagen stucwerk metolen kozijn ornoment hergebruikt Ruud van de Pol verk geprofileerd houten kozijn De Trapmanbeeldjes worden herplaatst Voor de twee markante sculpturen die de ingangspartij van het Trapmancomplex sierden is een passende bestemming gevonden. Sinds de aankondiging van de sloop van de voormalige drukkerij heb ben de besturen van Museumboerderij en de Historische Vereniging zich ingespan nen voor het behoud van deze voor Schagen unieke ornamenten van de hand van beeldhouwer Jan Trapman, een ach terneefvan Piet Trapman de oprichter van drukkerij Trapman. Over de geschiedenis van de drukkerij en de relatie tussen Piet en Jan Trapman heeft u kunnen lezen in het artikel "De boekdrukker en de beeldhouwer" in de Kakelepost van juni 2003. Voor de herplaatsing van de sculpturen dienden zich enkele gegadigden aan maar een goede piekwas nog steeds niet gevonden. Dankzij een initiatief van mevrouw De Ruijter die de stadswande lingen coördineert, is er nu een passende bestemming gevonden voor de 'drukker' en de 'uil'. Zij was van menig dat de sculpturen een plaats zouden moeten krijgen aan de Laan bij voorkeur in de gevel van het nieuw complex dat gaat ver rijzen op de plaats waar de oude drukke rij stond. Begin april j.1. kwam de officiële toezeg ging dat de ornamenten zullen worden geplaatst in de gevel van het nieuwbouw- complex. Dment gebruikt Andere ornamenten Deze actie loopt dus goed af. Hoe zal het echter gaan met de betonplastieken uit de school aan de Buiskoolstraat. Deze moeten nog ergens op de gemeentewerf aan de Lagedijkerweg liggen. Ooit zijn er plannen geweest om de kunstwerkjes te plaatsen in het kinderdagverblijf aan de Nes achter Magnushof. We hebben hier nooit meer iets over gehoord. Ook is voorgesteld om de betonplastie ken te gebruiken bij de renovatie van de Muziektuin. Op dit voorstel, dat positief werd ontvangen, is tot op heden geen reactie gekomen. Het zou erg jammer zijn als ze verloren zouden gaan door gebrek aan belangstel ling. In het verleden zijn acties voor het behoud van karakteristieke historische elementen in het landschap, aan de gevels van woningen of bedrijfspanden of markante bedrijfsonderdelen positief afgelopen, maar het gaat ook wel eens mis. Positief was de herbouw van het brugge tje de Kakelepost zoals u elders in dit nummer kunt lezen. Na de afbraak van theater Royal is de voorgevel hersteld en weer opgesierd met tegeltjes, helaas iets te licht van kleur. Je kunt ook niet alles hebben. Bij herstel van de gevel van het pand op de hoek van Noord met het Noordplein zijn er weer tegels geplaatst. Helaas ontbreken er nu een paar. Ook de renovatie van de muziekkoepel is een goede ontwikkeling. De voorgevel van het pand Hoogzijde, dat van binnen volledig gerenoveerd is, heeft zijn oorspronkelijke uiterlijk behouden. In museum Vreeburg hangt de rebus die ooit hing aan de gevel van een bakker in de Nieuwstraat. Aan het Noord is bij het pand op de hoek van het Rapenpad weer een hijsbalk aan gebracht. Op de kruising van de Menisweg met de Zaagmolen, waar ooit een korenmolen

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 12