Herinneringen aan Carel Beke (1913-2007) nu**»* - firn Wim Settels Kort na Kerstmis 2007 overleed in zijn woonplaats Velp de bekende kinderboekenschrijver Carel Beke. Van 1933 tot 1944 was Beke onderwijzer aan de Aloysiusschool. Het hoofd van de school was Johan Settels wiens zoon Wim daar eveneens als onderwijzer heeft gewerkt. Zijn herinneringen aan de veelzijdige schoolmeester Beke heeft hij in onderstaand verhaal samengevat. deze onder andere schreef: "Ik denk aan de zesde klas van mijn lagere school. Wat ik daar geleerd heb, geen idee, maar Pim Pandoer was in dat jaar zeer aanwezig. Dat kwam door onze onderwijzer, die ook van Pim Pandoer hield. Aan het eind van de ochtend las hij er een minuut of tien uit voor en aan het einde van de mid dag weer. Dat deed hij fenomenaal. Als je tussen de middag naar huis ging, kon die pauze je niet kort genoeg duren. Je wilde weer naar school, de lessen nam je op de koop toe. Je verheugde je intens op het vervolg van het adembenemende Pim Pandoer avontuur." We schreven elkaar regelmatig en min stens één maal per jaar bezochten wij hem in z 'n prachtige flat in Arnhem. Hij had daar een grote zitkamer waar heel veel boeken stonden, waaronder natuur lijk alle boeken van zijn hand. Hij had een enorme hoeveelheid geluids banden met door hemzelf opgenomen klassieke werken, waaronder veel piano concerten, alles keurig gerangschikt op componist, werk en datum. Naast z'n piano lag een stapel pianoboeken die hij van Leo König had geërfd. Leo was de vaste begeleider van het door Beke opge richte kinderkoor 'De Schager Krekeltjes'. NOOER-SERIE Bij haar brief deed Carla ook een artikel van 5 januari van Thomas Verbogt, columnist van de Gelderlander, waarin Tussen 1953 en 1969 schreef Beke bijna jaarlijks een verse Pim Pandoer. Totaal verschenen er 18 delen. 1997: Carel Beke krijgt van Wim Settels het reünieboekje overhandigd (particuliere collectie). In de eerste week van janu ari kregen mijn vrouw Annelies en ik een rouw- circulaire, waarin het overlijden van Carel Beke bekend werd gemaakt. In dezelfde week kregen we een brief van zijn dochter Carla, waarin ze zich ver ontschuldigde, dat we de circulaire zo laat hadden gekregen. Hij was immers al op 27 december overleden. Hoewel haar vader sinds de Aloysiusreünie van 1998 weer nauwere banden met Schagen had vond hij het laatste eerbewijs zo'n persoonlijke aan gelegenheid dat hij in besloten kring gecremeerd wenste te worden. 8

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 8