Vermist Wo die Walder noch rauschen dieNachtigallsingt wo die Berge hoch rasen derAmbosz erklinkt Wo im Schatten der Eiche, die Wiege mir stand. Da ist mein Heimat, Mein Bergisches Land Cor Adolfse De kans dat men deze persoon, Lothar Romünder nog een keer zal ontmoeten is nihil. Hij werd op 26 februari 1925 geboren. In mei 1944 sneuvelde hij. Het is niet precies bekend waar dat gebeurde. Zoals zoveel jonge Duitsers moest hij na zijn middelbare schoolloopbaan in dienst. Het was immers Krieg. Oorlog. Hij schijnt een grote wiskundige aanleg gehad te hebben en hij wilde dan ook naar de Universiteit zoals hij het zijn ouders vertelde: "Ik zal laten zien dat ik het kan." Direct vanuit de Volksschule "an die uni", zou hij gezegd hebben. Hij had veel interessen maar vooral boeide hem de techniek. Hij was een gevoelig iemand. Hij moet het Nazi-regime hebben bewonderd met zijn nog geringe levens ervaring en de overweldigende macht van de door Goebbels beheerste pers, radio en film. Wie kan nü zeggen wat deze jonge man tóen verkeerd deed door zich aan te sluiten bij de WafFen SS De bazen daarvan stroopten de mid delbare scholen af naar begaafde jongelui. En ach, wat wisten dezen af van de praktijken van die elitekorpsen. Het is gemakkelijk oordelen met de kennis van nu. Haringhuizen In de zomer van 1968 ondernam ik als klasseleraar met een schoolklas van het Skavel in Schagen, een excursie naar de Willibrorduskerkin Haringhuizen met de vloer met bijzondere grafplaten. Zelfs mochten we de toren beklimmen tot in de bovenste ommegang met de met leien bedekte spits. Het was prachtig weer. Terwijl ik daar rondliep viel mijn oog op een leitje met daarop een in het Duits gestelde potloodtekst, waarvan de datum eronder geschreven mij intrigeerde: Het was een gedichtje waaruit heimwee sprak: Lothar Romünder Solingen Wald 7. Januar 1944 18

Kakelepost - Schagen | 2008 | | pagina 18