Cursussen Cursus West-Friese Cultuur door het Westfries genootschap Het schrijven van een historisch artikel Over deze cursus, die in het vorige nummer van de Kakelepost stond aangekondigd, bestaat inmiddels meer zekerheid. De cursus wordt gehouden in de Groenling aan de Johan Vermeerstraat 's avonds van 8 tot 10 uur. De cursusdata zijn 7,14, 21, en 28 februari 2007 en de kosten bedragen 5 euro per les. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, waarvoor u zich kunt opgeven door u schriftelijk of telefonisch aan te melden bij het secretariaat. Secretariaat Historische Vereniging Schagen e.o. postbus 305 1740 AH Schagen telefoon 0224-217790 Ook dit winterseizoen worden er weer een groot aantal cursussen voor historisch geïnteresseerden georganiseerd. Zij zijn te vinden in een programmaoverzicht dat is uitgegeven door het Museaal Historisch Perspectie/. Een greep uit het cursusaanbod: Notariële archieven Beroepen van onze voorouders Weeskamers en weeshuizen Doop-, trouw- en begraafregisters Paleografie (oud schrift) Genealogie Schrijven van een historisch artikel De cursussen worden gegeven in de verschillende archieven in Noord- Holland, de meeste in Haarlem. In Alkmaar kunt u terecht voor een cursus genealogie en een cursus paleografie. Voor de redactie van de Kakelepost zou het een uitkomst zijn als een aantal leden de cursus 'Schrijven van een historisch artikel' zouden volgen zodat de kring van schrijvers wat groter wordt. Bij een voldoende aantal deelnemers zou deze cursus zelfs in Schagen georganiseerd kunnen worden. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij de redactie of het secretariaat. Het totale cursusaanbod kunt u vinden in het cursusoverzicht dat u kunt aanvragen bij: Stichting Museaal Historisch Perspectief postbus 205 2000 AE Haarlem telefoon 023-553 14 98 4

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 6