Van de voorzitter F,edTi„™er Inhoud Verenigingsavond Schagen e.o. chagen 52 ^armenhuizen Pijper Eichhorn Kuijper 1224) 215473 .J.M. van de Pol Timmer Timmer .J. GroofF 297688 We hebben de zomer definitief achter ons gelaten, de bladeren vallen, het winterseizoen is begonnen. Uw Historische Vereniging is er klaar voor. Ruud van de Pol heeft een boeiende lezing over zijn geesteskind Cornelis Bok voor u klaar. U leest er binnenkort meer over. 14 oktober jl. was uw vereniging aanwezig op de Nationale Archievendag in het Regionaal Archief Alkmaar - waar ook het Oud Archief van Schagen wordt bewaard en waar u de oude edities van de Schager Courant kunt raadplegen! - Er waren heel wat Verenigingen uit de regio vertegenwoordigd en er was flink wat belangstelling. Goed om er te zijn! Kent u overigens de rubriek 'Gezichten van Noord-Holland' en het boek dat hiervan inmiddels is verschenen? Van harte aanbevolen! Het laatste nieuws: De gemeente Schagen heeft een kredietgarantie gegeven in verband met het projekt 'De Nieuwe Nes' en inmiddels is de bouwaanvraag voor het projekt 'De Nieuwe Nes' ingediend. Zal er toch uiteindelijk een centrum voor Natuur, Cultuurgeschiedenis en Archeologie in Schagen komen! Veel leesplezier! Van de voorzitter Verenigingsavond Cursussen pagina 3 pagina 3 pagina 4 Schagen 1950-1990 Niets gaat sneller dan de tijd pagina 5 Berichten uit de eerste helft van de negentiende eeuw pagina 6 De Marktplaats te Schagen in het jaar 1829 pagina 10 Hoogbouw of geen hoogbouw, dat is de vraag pagina 14 De snoepwinkel van Jac. de Boer De erfenis van AafJacobs Café-bar La Strada pagina 15 pagina 16 pagina 22 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg: Schager messen pagina 23 )3°. Op donderdag 30 november zal Ruud van de Pol spreken over: Wie was Cornelis Bok? Het leven van een beeld- en taalkunstenaar rond 1800. De voordracht zal worden gehouden in De Groenling aan de Johan Vermeerstraat. Deze avond begint om 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, belangstellenden wordt een bijdrage van 3 euro gevraagd. 3

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 3