Café-bar La Strada S Links café-bar La Strada, in het midden de ijsbaan en rechts het huis van Cees Raven die midden tussen de kinderen staat. 3? flt\ La Strada op de hoek van de Menisweg. horeca zat en onder andere eigenaar was van de Andrébar, kon goed timmeren en heeft de eerste verbouwing gedaan. De kosten werden via de drankenhandel terugbetaald. Door keihard te werken ging het steeds beter met het bedrijf, dat nog steeds De Vlijt was geheten. Een nieuwe naam zou echter op zijn plaats zijn. Na een bezoek aan bioscoop Royal waar de prachtige Italiaanse film La Strada (de weg) draaide werd besloten dat dit de nieuwe naam voor het café zou worden. Tenslotte lag het aan de Provinciale weg die steeds drukker werd. De zaken gingen voorspoedig en er kwa men Amstel- en Heinekenagentschappen bij voor de Noordkop. De drankenhandel werd verplaatst naar een groter pand aan de Lagedijk, waarin nu het automuseum is gevestigd. Toen zijn compagnon Van Erp enkele jaren later plotseling overleed en diens echtgenote uitgekocht wilde worden, heeft Oudejans de zaak verkocht. Het café moest in 1973 gesloopt worden voor de verbreding van de Westerweg en de aanleg van èen fietstunnel. Cees Kuyper De eigenaar van café-bar La Strada annex drankenhandel aan de Loet was Gerard Oudejans. Zijn vader begon in 1921 op deze plaats aan de Loet een café, bierbot telarij en limonadefabriek genaamd De Vlijt. Gerard werd als jongen al vroeg ingewijd in de geheimen van de drankengroothan del en het bottelen. Op zijn zeventiende reed hij al met een Ford vrachtwagentje langs de klanten in de Noordkop. Met deze vrachtwagen is doorgereden tot hij helemaal versleten was. Het bier zat toen in houten vaten die loodzwaar waren en een aanslag op je rug pleegden. In 1960 nam Gerard hetbedrijfvan zijn vader over. Zijn vrouw Riet haalde alle vereiste horecadiploma's en nam het café onder haar hoede; zelf beheerde hij de drankenhandel. Voor de noodzakelijke verbouwing van het oude café was geen geld. Arie Boekei, een vriend van Oudejans, die ook in de Interieur van La Strada 22

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 24