Hoogbouw of geen hoogbouw, dat is de vraag De mening von het bestuur Eér Sch aan ind aan Aar bor "Ta van gan bor toej aan vijlt kwa aan het Sch beg zoa veec vete boei Sch kun Teg op me de dro chc De de Oo op een naast deze oude laagbouw zal er voor zorgen dat de oude panden als het ware in het niet verdwijnen. Daarom is het niet de vraag of men vanuit de Historische vereniging bezwaar heeft tegen hoogbouw op zich. Nee, het is veel meer dat we als bestuur bezwaar hebben tegen hoogbouw in het oude centrum! Verder vinden we dat er goed nagedacht moet worden over hoe hoog die nieuwbouw elders in Schagen gaat worden! Het silhouet van Schagen zal door hoogbouw drastisch wijzigen. Bij het naderen van Schagen is het steeds weer mooi om de kerktorens als bakens te zien. Het is het teken dat we weer bijna thuis zijn. Twee van de drie flats aan het Aeaciaplein. De eerste hoogbouw in Schagen. In de gemeente Schagen wordt al enige tijd gesproken over nieuwbouw in de vorm van hoogbouw. Wat is daar zo bijzonder aan, zal men zich afvragen? Immers, Schagen kent al wat hoogbouw binnen haar gemeentegrenzen. Denk bijvoorbeeld aan de flats bij het Acaciaplein. Dat is het probleem ook niet. Maar één van de doelstellingen van de vereniging is om historisch waardevolle elementen te behouden. Daarom hebben wij van de Historische vereniging Schagen wel degelijk problemen met het soort nieuwbouw en de plaats waar die komen moet. Het ligt voor de hand dat deze hoogbouw in het oude gedeelte van Schagen niet past. Het oude gedeelte van Schagen bestaat uit laagbouw met twee markante kerktorens. Nieuwe hoogbouw

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 16