Van de voorzitter Fred Timmer Inhoud Eind juni, de zomer komt eraan, het verenigingsseizoen loopt ten einde, vakantietijd. Genieten van zon, zee, natuur. Voor mij ook genieten van wat andere landen, steden aan cultuur te bieden hebben. Een stadswandeling doen. En dat doen er meer, steeds meer, ook in Schagen. Individueel, meteen stadswandelingboekje, maar ook in groepsverband, onder leiding van een stadsgids van de Historische Vereniging. Dus, als U nog wat vrije tijd hebt en het leuk vindt, word stadsgids! Dat brengt mij op de groeiende belangstelling voor de lokale geschiedenis en het zichtbare cultureel erfgoed in het algemeen. Hoe complexer de samenleving wordt en hoe meer grenzen vervagen des te meer belangstelling is er voor het streek- en plaats-eigene: Wat maakt Schagen tot Schagen? Waarin is het hier anders dan in Enkhuizen of Den Helder of Alkmaar? Voor wie daar interesse in heeft. Erfgoed Actueel geeft 4X per jaar gratis het blad "Oud Nieuws"uit", vol informatie over historisch erfgoed. Het blad richt zich op het onderwijs, maar is interessant voor iedereen. Erfgoed Actueel, Herengracht 474,1017AC Amsterdam, tel. 020-4270880, e-mail: info@erfgoedactueel.nl, website: www.erfgoedactueel.nl Goede vakantietijd en veel leesplezier. Van de voorzitter pagina 3 Cursus West-Friese Cultuur pagina 5 Oproep Jubileum Julianaschool pagina 6 Marijtje Lijnhoven pagina 6 De Schager bevrijdings feesten in september 1945 pagina 10 Berichten uit de eerste helft van de negentiende eeuw pagina 14 Uit de collectie Museumboerderij Vreeburg paginal9

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 3