Transport Transporttarieven Hendrik Stam Vaart voor eigen rekening met een zeilsnip van Schagen op Alkmaar v.v.Hij vertrekt op dinsdag, vrijdag en zaterdag 's morgens om drie uur van zijn woning naar de Voordam te Alk maar. Op genoemde dagen is hij 's avonds om acht uur weer terug. Het snipveer sluit aan op de diligence naar Haarlem en het veer naar Amsterdam. De aankomsttijden zijn afhankelijk van de wind. Dirk Bakker Vaart voor eigen rekening met een damschuit van Schagen op Alkmaar v.v. Hij vertrekt op woensdag na de middag van zijn woning naar de Zaad- of Kaas markt te Alkmaar. Op zaterdag na de middag is hij weer terug. Vaart uitsluitend als markt schipper. Albert Pool Vaart voor eigen rekening op verzoek met een damschuit naar verschillende bestemmingen. Bron: Regionaal ArchiejAlkmaar, GemeentearchiefSchagen na 1814 (GAS) De snipschip van Schagen gaf aan sluiting op de diligence naar Haarlem. Schagen, i.g.1824 In Schagen zijn de volgende schippers werkzaam: Klaas Tromp Vaart voor eigen rekening met een damschuit van Schagen op Amsterdam v.v.. Hij vertrekt op maandagmorgen van zijn huis naar de Haringpakkersoven in Amsterdam. Op donderdag tegen de middag is hij weer terug. Het juiste tijdstip is afhankelijk van de wind. In Amsterdam is er geen directe aansluiting op een ander veer. Schippers waren onmisbaar voor het transport van personen en goederen. Voor een plaatsje in de roef moet iets meer betaald worden. Schagen, 20.11.1809 Voor het transport van en naar Alkmaar gelden de volgende door het gemeentebestuur vastgestelde tarieven: in het ruim in de roef Van Schagen en Avendorp ƒ-: 6:14 ƒ-: 8:12 Van Tjallewal en Tolke ƒ-: 6:4 ƒ-: 8:2 Van het Schager verlaat ƒ-: 5:10 ƒ-= 7:8 Van deen 't Waarland ƒ-: 5:10 6:14 Van Schagen tot de Langedijk ƒ-: 5=' 6:4 Schagen, 1.10.1806 Een reis naar Amsterdam v.v. kost/-:i2:8 De bedragen zijn in guldens, stuivers en penningen. Bron: Regionaal Archief Alkmaar, Gemeentearchief Schagen na 1814 (GAS) 18

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 20