Van de voorzitter Inhoud chagen e.o. aagen ihorn 'ïjper ichhorn Cuijper 24) 215473 ,M. van de Pol 'immer immer Grooff 297688 [belangvoor Fred Timmer Als ik dit schrijf zijn de gemeenteraadsverkiezingen zojuist achter de rug. We krijgen een nieuwe gemeenteraad en een nieuw college van wethouders. Gaat het economische nu prevaleren boven het cultureel belang? De tijd zal het leren! Wat doet het gemeentebestuur met de gemeentelijke monumenten? De krant geeft in ieder geval zeer weinig informatie over de gemeentelijke plannen met Markt 18, waarvan in ieder geval de voorkant op de monumentenlijst staat. En hopelijk niet voor niets. Ook de voortgang van het plan 'Nieuwe Nes'-u weet wel: Groenling, Historische Vereniging Schagen, Archeologische Werkgroep, Kinderboerderij - is afhankelijk van de gemeentelijke plannen en de gemeentelijke inzet. Spannende tijden dus! Ondertussen gaan we door! Als u dit leest is Rondje Cultuur Schagen 2006 achter de rug. Alle derde klas-scholieren voortgezet onderwijs hebben aan de Schager Cultuur kunnen snuiven en weten nu ook wat 'historie' in Schagen is. Een krachtsinspanning die dankzij een aantal bestuursleden van uw vereniging altijd weer lukt!. In mei volgt de jaarvergadering. We verwachten u uiteraard daar. Op pagina 2 van dit blad meer daarover. En verder, veel leesplezier, en we houden ons uiteraard aanbevolen voor alles wat met de geschiedenis van Schagen te maken heeft. Jaarvergadering pagina 2 Pieter de Leeuw, deserteur pagina 3 De zaak Cornelis Fredericks Spalck pagina 4 Verstoring van de zongdagsrust pagina 10 Vrijwillig Landstorm korps Luchtwachtdienst te Schagen pagina 12 De portretten van de Heren en Vrouwen van Schagen pagina 14 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg pagina 19 Fred Timmer, voorzitter

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 3