De Roomsch Catholijke parochiale bijzondere school R.J.M. van de Pol In het oktobernummer van de Kakelepost van 2004 is een kort stukje gewijd aan de Katholieke Basisschool aan de Molenstraat. De aanleiding was een klassenfoto uit omstreeks 1914 waar 32 kinderen op stonden waarvan er twee met name bekend waren. Mevrouw De Moel- Gielens reageerde, omdat zij haar moeder (Truus Schouten) herkende. Dat was het meisje met de mooie streepjesjurk in het midden, rechts van Johanna Dekker. Twee plaatsen verder naar rechts staat Alie Bleeker die eveneens door haar herkend werd. Mevrouw De Moei had ook nog een foto uit 1913 in haar bezit, het jaar dat haar moeder in de eerste klas zat. Met bij de foto een lijst met namen van van alle leerlingen. Met behulp van deze lijst is door goed te kijken en te vergelijken mogelijk om verschillende leerlingen op de eerder geplaatste foto een naam te geven. Ook blijkt de datering van de vorige foto niet helemaal te kloppen. Vermoedelijk is hij gemaakt in 1916. Foto met naamlijst Bovenste rij u.l.n.r.: Aris Bijwaard, Jan Dekker, Gerard van de Berg, Jan Bleeker, Wijnand Bes, Jan Heddes, Gerard Gouwenberg. Middelste rij v.l.n.r.: Alie Groot, Jan Landman, Jan Dekker, Jo Peters, Leo Koning, Niek Komen, Cees Schouten, Jan Koning, Truus Schouten, en juffrouw Alida Scholten. Onderste rij u.l.n.r.: Jaantje Dekker, Trien Klaver, Geertje Klaver, Bets Post, Stien Huiberts, Alie Melker, Marie Stam, Annie Sprenkeling, Geerie Klaver, Alie Bleeker. Het meisje vooraan met de lei is Truus van Lint. 22

Kakelepost - Schagen | 2006 | | pagina 26