VERENIGINGSAVOND Verantwoord kleurgebruik Op donderdag 27 oktober zal de eerste verenigingsavond van het seizoen 2005/2006 worden gehouden in De Groenling aan deJohan Vermeerstraat. Deze avond begin t om 20.00 uur. De toegang voor leden is gratis, belangstellenden wordt een bijdrage van 3 euro gevraagd. De avond wordt verzorgd door de heer Hans van Kampen die spreekt over zijn specialiteit: Voor hen die deze spreker niet kennen heeft hij de volgende introductie opgesteld. Wie is Hans van Kampen? Van oorsprong kom ik uit een creatieve familie. We hadden belangstelling voor architectuur, kleur, vormen en symboliek. Ik ben wel geboren als zoon van een boer, maar ik had al gauw zin om het boerenleven met al zijn charme te laten voor wat het was en mijn creatieve kant te ontwikkelen. Inmiddels heb ik een gedegen opleiding als schilder achter de rug en heb ik mijn gevoel voor kleur ontwikkeld. Wat is mooi, wat hoort bij elkaar en wat niet? Als ik in de auto zittend, zo langs 's heren wegen rijd, valt me dikwijls op dat het soms slecht gesteld is met de keuze van de kleuren die worden gebruikt bij huizen en boerderijen. Er wordt bij voorbeeld geen rekening gehouden met het verleden van zo'n gebouw. Dat vind ik heel jammer. Om mijn kennis hieromtrent te vergroten heb ik inmiddels vele cursussen gevolgd, die te maken hadden met kleur, bouwstijlen enz. Ook de geschiedenis van de architectuur werd door mij bestudeerd. Inmiddels is er een kleurenfolder samengesteld voor verantwoord kleurgebruik in Noord-Holland. Deze folder bestrijkt onze provincie boven het Noordzeekanaal en de Haarlemmermeerpolder. Over de lezing In de lezing komen aan bod voorbeelden van objecten waar de kleuren goed gebruikt zijn en voorbeelden van panden waar dit minder goed of zelfs slecht gelukt is. Het geheel wordt geplaatst binnen de geschiedenis van architectuurontwikkeling in onze provincie en geïllustreerd met lichtbeelden. 3

Kakelepost - Schagen | 2005 | | pagina 5