nhoud Van de voorzitter Fred Timmer September luidt altijd weer het einde van de zomer en dus het begin van het verenigingsseizoen in. De vakanties zijn voorbij, de West-friese donderdagen zijn achter de rug en ook het nationale monumentenweekend - dit jaar met als thema religieus erfgoed - is voorbij. Ook uw Historische Vereniging staat weer aan het begin van een nieuw seizoenwaarin - als het aan het bestuur ligt - veel aandacht wordt besteed aan de geschiedenis van Schagen door middel van onderzoek, verhalen, lezingen en publicaties. Zo is het de bedoeling dat dit seizoen het boek over Cornelis Bok, Schager schrijver, schilder, tekenaar en cipier, die leefde van 1777 tot 1836, zal verschijnen. Natuurlijk rekent u weer op vier Kakeleposten vol interessante, lezenswaardige en leesbare verhalen over Schager geschiedenis. We doen ons best. Maar als u een leuk, interessant verhaal hebt Of u hebt heel wat te vertellen, maar u weet niet hoe u het interessant en leesbaar op papier moet krijgen, laat het ons alstublieft weten. We kunnen - bij voldoende deelname - zelfs een schrijfcursus organiseren. En over cursussen gesproken. Het Museaal en Historisch Perspectief Noord- Holland, Postbus 205,2000 AE Haarlem, telefoon 0223 - 55 31498, website www.mhp-nh.nl organiseert allerlei cursussen voor iedereen die op zoek wil naar (zijn/haar) geschiedenis. Schroom niet. De geschiedenis van je familie, je huis, je straat, de wijk, de stad, is zo vreselijk leuk om te ontdekken! Veel leesplezier. De eerste klas van de ULO te Schagen pagina 2 Verenigingsavond pagina 3 'Onbekende' burgemeesters van Schagen pagina 4 Lekker eten na de kroosschouw pagina 6 Een sneeuwklokje in de wei pagina 8 Onze Lieve Heer Op Zolder pagina 11 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg pagina 18 Een bijzonder verhaal over een bijzonder uniform pagina 20 Garage Krouwel aan de Loet pagina 21 SCHAGEN nip». Srlinjrni. s? Gedempte Gracht. 4 1 u V 0 ev" 1

Kakelepost - Schagen | 2005 | | pagina 3