Luchtfoto van Scheeglöckchen. Rechts op de foto de Auswertung en links op de foto een antenne. Bij het peilstation stonden houten torens waar, met behulp van een richtantenne, bepaald kon worden uit welke richting het terug gestuurde signaal vandaan kwam. Ook kon dan, door het verschil in tijd tussen verzenden en ontvangen van het signaal te meten en om te rekenen, de afstand tot de vliegtuigen bepaald worden. Deze gegevens werden in het peilstation, de Auswertung, op een van onder verlichte glazen tafel bijgehouden. De zodoende verzamelde gegevens werden weer doorgegeven aan een centraal commando van de Duitse luchtverdediging. doordat een aantal van de verlichte tafels uit Schagen naar elders verplaatst werden en dooreen rapport van de ondergrondse uit oktober 1944 die spreekt van een kleine bezetting bij het station bij de Keinse. Begin 1945 was Schneeglöckchen waarschijnlijk niet meer operationeel. Van het geheel van: gebouw, zendantennes, barakken en peiltorens staat nu nog alleen het gebouw dat dienst doet als opslag voor landbouwmachines en dat aanleiding was tot speculaties over de rol van dat gebouw. Een schematische tekening de werking van de Y-peilmethode. Over de betekenis van Schneeglöckchen in het geheel van de verdediging bestaat onzekerheid. Die onzekerheid komt Op de achtergrond meerdere antennes. 9 Bronnen: http://home.quicknet. nl/qn/prive/jw.draijer/ sneeuwklokje/ http://home.hetnet. nllffiwitie/ radiopeilstations.htm Op de achtergrond een antenne.

Kakelepost - Schagen | 2005 | | pagina 11