JAARVERGADERING De kust gaat terug Het bestuur nodigt u uit voorde jaarvergadering die zal worden gehouden op dinsdag 12 april 2005 in 'De Groenling'Johan Vermeerstraat 1 teSchagen. Aanvang 20.00 uur. De jaarstukken zullen u apart worden toegezonden. sche gege- iet, maar uit context blijkt 921 moetwor- Kadt schrijft ragraaf'De 179 e.v.): genheid geuon- e schrijven omdat reens overge- agen, in de kop De overplaatsing eenstemming administra- te ongewoon; i een aantal nten ook over- beschouivden rplaatsing". een gewerkt ise postkan- vongen in in de Laan. in het goede :n met het ine'. "En dat rie van het kan- >an het plaatsje tige maan- verplaatsing, ar Haarlem. Na de pauze zal de heer Diederik Aten een lezing houden getiteld: Samenvating De kust is de laatste tijd regelmatig in het nieuws. Berekeningen hebben uitge wezen dat op diverse plekken de duinen en ook de Hondsbossche Zeewering te laag zijn en niet op kunnen tegen zeer zware stormen. Factoren die daarbij een rol spelen zijn het opwarmen van het klimaat en stijging van de zeespie gel. De problemen met de kust zijn ech ter 'oud nieuws'. Op diverse plekken is de kustlijn de afgelopen eeuwen met ettelijke kilometers achteruit gegaan. Dorpen als Petten en Egmond aan Zee verdwenen diverse malen onder water en werden landinwaarts weer opgebouwd. Zeer spectaculair is het instorten van de kerktoren van Egmond aan Zee. Door de gestage kustafslag was deze direct aan het strand komen te staan. Tijdens een zware storm in 1741 viel de ondermijnde toren tenslotte met donderend geraas in elkaar. Tijdens de lezing volgen we aan de hand van een keur van oude kaarten en prenten de ontwikkelingen op de voet en krijgen we een goed beeld van het dyna mische karakter van ons kustsysteem. 3

Kakelepost - Schagen | 2005 | | pagina 4