Van de voorzitter 1964 Wanneer u wel eens in die buurt komt zal het u ongetwijfeld zijn opgevallen dat de school in de Buiskoolstraat inmiddels is verdwenen om plaats te maken voor de nieuwbouw van Nye Scagha. Uit de Kakelepost weet u dat uw vereniging zich ervoor heeft ingespannen om de panelen die de voorgevel van de school sierden te behouden. Dat is gelukt! Aanvankelijk zijn ze opgeslagen bij sloper Boy Limmen - een prachtige, maar uiteraard tijdelijke oplossing! Later zijn ze ondergebracht bij Openbare Werken van de Gemeente Schagen. Het zou het mooiste zijn als de gemeente een depot zou vormen voor dergelijke cultuur-historische objecten, zodat opslag altijd gewaarborgd zou zijn en niet iedere keer opnieuw naar een oplossing gezocht hoeft te worden. Dat zit er om allerlei redenen voorlopig niet in, wel is men bereid 'adequaattereacjeren'. De 'Buiskoolpanelen' hebben echter naar alle waarschijnlijkheid de langste tijd op de gemeentewerfgelegen. Zo goed als zeker krijgen zij een plaatsje in het nieuwe onderkomen van het kinderdagverblijfin Magnushof. Een prima oplossing. Ongetwijfeld hebt u - net als ik - het boek van Jaap de Wit Boerenerfgoed rond Schaqen bekeken en aangeschaft. Een schitterend boek met werkelijk fantastische tekeningen van zijn hand, die minstens even veel vertellen als de verhalen. Een aanwinst voor de geschiedenis van het boerengoed en voor Schagen! En als we het dan toch overboeken hebben Er wordt - naar aanleiding van de tentoonstelling Meesterlijk Schaqen - gedacht, gesproken en al voorzichtig gewerkt aan een boek over Cornelis Bok en zijn kunst. U hoort er ongetwijfeld meer over. En verder... Uw vereniging houdt zich altijd aanbevolen voor alles wat maar enigszins met oud-Schagen te maken heeft, maar zit ook dringend verlegen om actieve mensen. Eén belletje is genoeg! Veel leesplezier. Fred Timmer Meester Nicolaas van Albada pagina 2 Voer voor genealogen pagina 3 Mijn (vakantie) herinneringen aan Schagen pagina 4 De Kerkeplaats aan de Nes in Schagen pagina 11 Een bijzondere preekstoel pagina 18 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg pagina 21 1

Kakelepost - Schagen | 2005 | | pagina 3