Van de voorzitter ig Schagen e.o. I Schagen tjenhorn A. Pijper J. Eichhorn C. Kuijper (0224) 215473 R.J.M. van de Pel F. Timmer F. Timmer N.J. Grooff ngen kunt u :de bestuursleden De zomer staat voor de deur. Voor veel mensen vakantietijd. Weinig historische activiteiten dus. Maar tijdens de Westfriese donderdagen verzorgt uw vereniging als vanouds de stadswandelingen. Ga eens mee - en ontdekt hoe 'anders' je tegen je eigen stad aan kunt kijken. Voor de beide oorlogsmusea kunt weer terecht in de beide slottorens. Een bezoekje waard! Bovendien beleeft Schagen deze zomer een unieke tentoonstelling. Op initiatief van de Rotary Schagen wordt de tentoonstelling 'Meesterlijk Schagen' georganiseerd. Zo'n honderd - u leest het goed! - olieverfschilderijen, aquarellen, tekeningen en prenten zullen laten zien hoe Schagen er in vroeger tijden uitzag en hoe het er nu uitziet. Grofweg van 1700 tot nu. Bij de tentoonstelling verschijnt een catalogus die, naar mijn inschatting, wel eens heel snel uitverkocht zou kunnen zijn. Dus zorg dat u erbij bent! Ondertussen broedt het bestuur op activiteiten voor het nieuwe seizoen. Als u ideeën, suggesties, of wellicht wensen hebt, laat het ons weten. Hebt u historische zaken te melden, meld ze ons. En verder.... Fijne zomermaanden en veel leesplezier. Fred Timmer Grote droogte in Schagen pagina2 Wie was Jan Hofkerk? Verslag van een zoektocht pagina 4 Hoe waarschuw je de burgers? pagina 8 De steenfabriek pagina 9 Interieur van de kerk op de Markt te Schagen (voor de brand van 1895) door Cornelis Bok pagina 10 Plukharen op de Gracht pagina 12 De historische bouwelementen in Schagen pagina 14 De eerste klas van de ULO-school in 1929 pagina 16 Op internet pagina 18 Uit de collectie van Museumboerderij Vreeburg pagina 20 Zorg om het natuurschoon pagina20 Mooie foto pagina 21 Dit aquarel met koeien aan het eind van de Hoep van de hand van Cornelis Bok werd herontdekt door de speurders van de Rotary. 1

Kakelepost - Schagen | 2004 | | pagina 3