n de voorzitter Aan de vroegere Schoenmakersweg op nummer 2, stond deze schuur met dit huis. De gebouwen zijn verdwenen bij de aanleg van het Acacia-park met de vijver. Deze plek zou nu geschikt zijn voor een Centrum voor Natuur en Cultuurhistorie. De 'Woningbouw vereniging Schagen', periode 1919 tot 1940 pagina 13 Het rouwservies; uit de collectie van Museum boerderij Vreeburg pagina 20 Cornelis Bok en De Torens pagina 21 Misschien vraagt u zich af: We horen de laatste tijd niets meer van die werkgroep 'Nieuwe Nes', die zo voortvarend plannen maakte voor een Centrum voor Natuur en Cultuurhistorie op de Groenling-lokatie. Die werkgroep heeft - na het afketsen van dat plan - echter niet stil gezeten. Het plan was immers goed, alleen de plek deugde in de ogen van omwonenden niet. Dan ga je op zoek naar een betere plek. Even werd het gebied bij het zwembad genoemd, maar dan zit je zo ver van beoogde doelgroepen als scholen, de Bron en Magnushof vandaan dat je het doel volledig voorbij schiet. Er is - naar het idee van de werkgroep Nieuwe Nes - een betere plaats. Wij denken aan het Acacia-park, bij de vijver, tegen de spoordijk aan. Centraal gelegen, goed bereikbaar voor iedereen, te midden van oudere en nieuwbouwwijken, op loopafstand van scholen en zorgcentra. Realisatie van het plan, met een gebouw waarin natuur en cul tuurhistorie samenkomen, met buiten een kinderboerderij, zou van het park een levendige ontmoetingsplaats vol activiteit maken. Hopelijk wordt dit eens werkelijkheid! Veel leesplezier. De 'laatste' auto van veearts Hakkesteegt pagina 12 Fred Timmer Inhoud De jaarwisseling van 1761 op 1762 in Schagen pagina 2 De Schager stolpen, deel 3 (slot) pagina 4 Het verhaal van de Canadese Battledress uit 1944 pagina 8 Guédelon, een vakantie ontdekking! pagina 10 1

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 3