geschiedenis zij vermeld dat na de ophef fingvan de drie tramverbindingen op i februari 1930 Van Wognum-Schagen, op 8 oktober 1933 Schagen-Warmenhui- zen en 1 januari 1935 Schagen-Van Ewijcksluis, de claim aanzienlijk werd teruggeschroefd. Ook het Provinciaal Electriciteitsbedrijfvoor Noord-Holland had een drietal woningen. Het bestuur Intussen waren in het bestuur ook de nodige wijzigingen opgetreden. De heer Trapman had het bestuur verlaten omdat hij benoemd was tot raadslid en vond dat dit met het voorzitterschap niet te vereni gen was. Hij werd opgevolgd door de heer J. Schoorl Pz. Tj. de Jong, van De Jong Roos, was intussen secretaris. Als nieuwe bestuurleden vinden we Ch.H.Th. Schmalz, van de bekende manufacturen zaak en J.K. Boontjes, caféhouder. Ten slotte had nog zitting de heer W.F. Gorter. Volgens de notulen schitterde deze laatste nogal eens door afwezigheid! Nog meer woningen De verhuur der woningen voorzag zeker in een behoefte. Nog steeds was er een wachtlijst van woningzoekenden. Hier door zag de vereniging zich gedwongen het aantal woningen opnieuw uit te brei den. In 1924 kwamen een achttal wonin gen gereed in het 'gasfabriekgebied'. Er ontstond een nieuwe, weliswaar doodlo pende, straat, welke de naam Thorbecke- straat kreeg. Deze naam was vermoede lijk een eerbetoon aan onze grote staats man. Om ongeveer de prijs van de woningen te bepalen zij vermeld, dat ze werden verze kerd tegen brandschade bij 'De Nederlan den'voor ƒ18.000,-. Jaarverslag 1927 Ook in dit jaar stonden er vele gegadigden ingeschreven voor een woning. Met de verhuur was dus geen enkel probleem. Aan de Nederlandsche Spoorwegen wer den bij voortduring een vijftiental wonin gen verhuurd. MethetP.E.N. liepen in 1927 twee verhuurovereenkomsten af. Die van de familie Kampman in de Roos straat en van de familie Tolle in de Mag- nusstraat. Zij huurde nog slechts één woning en wel voor de familie Van Lies hout in de Magnusstraat. Omdat er veel gegadigden werd in de ledenvergadering van 20 september 1927 besloten om nog eens tien woningen te bouwen in de Thorbeckestraat. Architect Chr. Dekker uit Schagen was de maker van bestek en tekeningen en op 22 okto ber 1927 werd in het gemeentehuis de aanbesteding gehouden. De werkzaamheden werden gegund aan aannemer P. Doorn te Sint Maartensbrug. De snelheid van werken werd echter ern stig belemmerd door het ongunstige weer en de strenge winter van 1927/1928. In de maand van de verslaggeving over 1927, mei 1928, waren alle woningen gereed en verhuurd. De gemiddelde opbrengst per woning moest een bedrag van ƒ2002,00 opleveren. Ook hier was kennelijk een verschil in woningen. Er werden twee huurbedragen gehanteerd n.1.2 maal ƒ4,65 en 8 maal ƒ3,65. De afsluiting van de eerste bouwperiode Ook 1931 gaf bij de verhuur nog steeds geen problemen. Nog steeds meer vraag dan aanbod. Er was ook geen enkele huurderving. De Nederlandsche Spoor wegen gaven in 1931 vier woningen vrij, te weten de woningen bewoond door de 18

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 20