raat, eigen hagen; eigendom eigendom door deze len tegen 2 hoorl e nodige ;r de even- ring rili9i9om n hande- in de heer ;edatde lad terugge- tdevereni- ;niging ;werd 1 van de nomen de ikomsthad 919. in devere- ïg heeft uit- 'anverbete- e gemeente t was dus 13 gaat over nkapitaal revan aan- lijks geen dt uitge- hverder in der lid ng. Het huishoudelijk reglement heb ik echter niet kunnen vinden en het is mogelijk dat daarin iets staat. De huurder mocht geen sterke drank schenken in het gehuurde en, populair gezegd, personen die niet tot het gezin behoorden mochten slechts met toestemming van het bestuur in een woning wonen. Na een uitgebreide toe lichting en beantwoorden van de nodige vragen worden ze goedgekeurd. De Koninklijke Goedkeuring volgt onder nummer 91 op 24april 1919. De vereniging krijgt de Koninklijke goed keuring op i4juni 1919 ondernummer 46. Let eens op de supersnelle afhandeling door het Rijk. Op 18 april zijn de statuten vastgesteld en op 24 april d.a.v. wordt de Koninklijke Goedkeuring al verleend. Kom daar nu eens om! Koop van gronden en bouw 45 woningen De benodigde bouwgrond werd aange kocht van mevrouw de weduwe Van der Horst en het transport op naam van de vereniging vond plaats op 22 juni rpig bij notaris Van den Bergh. Ook de gemeenteraad verleende alle medewerking. Bij besluitvan 16 mei 1919 werden de benodigde voorschotten toe gestaan en de Koninklijke Goedkeuring hierop volgde al op 1 november 1919 ondernummer 55. Nu kon begonnen worden met de aanbe steding en bouw van de Magnus- en Roosstraat. De openbare aanbesteding en bouw De openbare aanbesteding van de 45 woningen had plaats op 14 juli 1919, 's middags om 2 uur op het gemeentehuis. Aan de aannemers Bakker en Karssen uit Alkmaar werden de grond-, timmer- en metselwerken gegund. Het schilder- en behangwerkging naarC. Krillerjr. te Schoorl. Er deden zich bij de bouw nogal wat moeilijkheden voor. De schippers- staking in augustus en september 1919 en allerlei andere vormen van sociale onrust gaven aanleiding, buiten de schuld van de aannemer, tot vertraging. De eindoplevering voor wat het werk van Bakker en Karssen betrofvond plaats op 3 december rpzo. Het schilder- en behang- werk moest echter 31 december 1920 nog plaatsvinden. De woningen in de Roosstraatwaren als eerste voor bewoning gereed. In de perio- Plein vond men te hoog gegrepen voor deze verbreding van de Willem van Beierenstraat. IS

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 17