Links ziet u het gebied wat benodigd was voor de nieuw te bouwen Magnus- buurt. Dit behelst dus de Magnusstraat, Johanna van Hoden- pijlstraat, Roosstraat en Willem van Beierenstraat. Perceel sectie C no. 1284 werd aange kocht van mevrouw van der Horst - Stolp. Onderaan ziet u de aansluiting van de Magnusstraat naar de Landbouwstraat. Links hiervan lag een strook grond welke werd aangekocht van drukkerij Van Ketel. De aansluiting met de Molenstraat (boven aan) werd gevormd door de Zwarte Steeg, tegenwoordig Zwarte Pad genaamd. Perceel 1283 werd aangekocht voor de aanleg van de Cornelis Bokstraat. De gespreksstof in deze eerste bijeenkomst De heer J.R. Vlaming, architect van de woningbouwvereniging in Obdam, gaf aan de hand van de daar opgedane erva ringen tekst en uitleg. Dit gaf natuurlijk aanleiding tot een uitvoerige gedachte wisseling. Het enthousiasme werd er in ieder geval niet minder om. Men besloot allen lid te worden en uit de aanwezigen een bestuur te vormen. Voorzitter werd Trapman, penningmeester Schoorl, secretaris Koster, Vlaming en W. Vader werden gewoon lid. Eventuele bouwterreinen Verschillende terreinen, welke in aanmer king zouden kunnen komen voor bebou wing passeerden de revue. De volgende opties bleven over: a. Terrein achter de Stationsweg: eige naar de heer Reijning; b. Hieraan grenzend terrein, eigendom van mevrouw Van der Horst-Stolp; c. Grond tussen Regentenstraat en Dor pen; d. Idem achter de Regentenstraat, eigen dom van het weeshuis te Schagen; e. Terrein nabij de gasfabriek, eigendom van de gemeente Schagen; f. Hoog terrein op de Dorpen, eigendom van de heer J.R. Vlaming en door deze inde vergadering aangeboden tegen 2 gulden per vierkante meter. Besloten werd dat de heer J. Schoorl omtrent de percelen a, b en c de nodige inlichtingen zou inwinnen over de even tuele kosten van aankoop. De eerste algemene vergadering Deze werd gehouden op 18 april 1919 om 2 uur namiddags. De plaats van hande ling was opnieuw het lokaal van de heer Vader. De voorzitter deelde mee dat de heer W. Vader Dz. zich als lid had terugge trokken. De officiële naam van de vereni ging werd 'Woningbouwvereeniging Schagen'. Na deze vaststelling werd begonnen met het behandelen van de nieuwe statuten. De statuten Als datum van ingang werd genomen de datum waarop de eerste bijeenkomst had plaats gehad, n.1.10 februari 1919. Artikel 2 omschrijft het doel van de vere niging als volgt: De vereeniging heeft uit sluiten ten doel in het belang van verbete ring der volkshuisvesting in de gemeente Schagen werkzaam te zijn. Dit was dus een zeer nobel streven. Artikel 3 gaat over de geldmiddelenHet aandelenkapitaal wordt gevormd door de uitgifte van aan delen van ƒ10.-, waarover jaarlijks geen hoger dividend dan 4 pet. wordt uitge keerd. In bovengenoemd artikel noch verder in de notulen stond dat een huurder lid moestworden van de vereniging. Het huis niet daar ster! en, p hetp met won licht vrag DeK num De vi keur Lete dooi vastj Kon: Kon: Koo| en b Deb kocf Hors verei nota Ook med 14

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 16