wellicht nog Reek dat het iranje sterret- an prins idstdus! was van wie :ed ik een ntwaar ech- vam. Dat ld te zijn ingloopwin- •maal niet uit juurtvan :n kringloop- roep in de ;t waar wel- :tie van een ik een schot uw vertelde :ekere mevrouw Hin uit Haarlem wiens man Robbert dit jasje gedragen aan het einde van de oorlog zou hebben gedragen. De familie woonde in Aerdenhout. Dit bleek nog steeds het geval te zijn. Ik belde een zoon van Robbert Hin die het verhaal over het jasje bevestigde. Zijn moeder had het al die tijd in een kist op zolder bewaard en vond dat het nu maar moest worden opgeruimd. Via Haarlem kwam het dus met andere spullen in Schagen terecht! Het verhaal over Robbert Hin bleek bij zonder spannend te zijn. Aan het einde van de oorlog, in 1944, is hij met de fiets van Haarlem naar het zuiden gegaan om zich aan te kunnen sluiten bij de gealli eerde troepen. Hij is per kano de Rijn overgestoken en heeft zich inderdaad kunnen aansluiten bij de Canadese troe pen die daar waren gelegerd. Later kwam hij via een kennis in contact met Prins Bernard en ging deel uitmaken van zijn staf. Robbert Hin werd zelfs een per soonlijke vriend van Prins Bernard en toen de staf later verschillende malen een reünie hield, was dat o.a. bij dhr. Hin in de tuin waar Prins Bernard met zijn heli in de tuin landde. Jas van een Duitse muzikant. Later is Robbert Hin directeur geweest van de kousenfabriek Hin nabij het stati on in Haarlem. Het jasje is te zien in het Regionaal Museum 1940-1945 te Schagen dat nog steeds gevestigd is in het oude gemeente huis aan de Markt maar t.z.t. weer zal terugkeren naar de westelijke toren van het kasteel. Toen het verhaal over het jasje in het Haarlems Dagblad stond reageerde er een mevrouw uit Haarlem die via haar ouders al sinds 1944 een Duits uniform jasje van een militaire muzikant op haar zolder had liggen. Ook dit jasje is geschonken aan het museum en daar te zien. Het leuke was dat de Duitse adelaar op het jasje ontbraken er volgens de schenkster ook nooit had opgezeten. Bij het navoelen van de zakken kwam de ade laar echter uit de binnenzak tevoorschijn en is op de juiste plaats op het jasje gezet! Zoals u in het vorige nummer van de Kakelepost heeft kunnen lezen heeft Schagen tijdens de oorlog een militair muziekkorps gehad zodat het bijzonder leuk is dat ook dit jasje nu in het museum is te zien, o.a. op de Westfriese donder dagen. De Canadese battledress 9

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 11