Van de voorzitter o. Het kan verkeren in Schagen! Fred Timmer Je rolt van de ene verbazing in de andere. Een paar jaar geleden heeft het gemeentebestuur in Schagen een monumentenlijst opgesteld en daar- heel overtuigend - ook het toenmalige gemeentehuis op de Markt opgezet. Een pand dat heel duidelijk de wederopbouwperiode van na WO II vertegen woordigt en bovendien overduidelijk geeft aan de toenmalige zetel van het lokaal bestuur. Onmiskenbaar - voor iedere vreemdeling in de stad - als je de plaatselijke bestuurderen zocht, dan vond je ze daar: dat bordes, dat balkon, die raampartij, die deur, en dan die ornamenten - daar en nergens anders. Inmiddels heeft het stadsbestuur zich een andere vergaderplaats aan gemeten, maar of daarmee ook de uitstraling van 'het pand Markt 18' ook veranderd is? Het valt op zijn minst te betwijfelen! Inhoud 73 Ie Pol |i Gemeentebestuur let op uio tellen! Als Markt 18 van de gemeentelijke monumentenlijst wordt afgevoerd en - nog erger - wordt gesloopt, herhaalt zich de geschiedenis. Ook het vorige gemeentehuis op diezelfde plek heeft op de nominatie gestaan om monument te worden - een status die dit i7e/i8e-eeuwse pand bepaald niet zou hebben misstaan! - maar werd voor het zover kon komen gesloopt om plaats te maken voor het huidige pand Markt 18. Op die manier wordt een monu mentenlijst gedegradeerd tot een lijst van panden die het bekijken waard zijn, maar ook niet meer dan dat... Wij dachten, eerlijk gezegd, aan meer! Verenigingsnieuws pagina 2 Station Schagen De verbouwing in 1970 pagina 3 De Schager stolpen, deel 2 pagina 8 Landbouwstraat 28, Landbouwstraat 26 pagina 14 De Bierkaai pagina 18 Voor de rest: uiteraard veel leesplezier met deze Kakelepost! De specerijenset: uit de collectie van Museum boerderij Vreeburg pagina 20 Cornelis Bok en De Torens pagina 21 De geschiedenis herhaalt zich! In het artikel 'De Schager Roos sinds 1731 raadhuis' gepubliceerd in De Kakelepost van april 1994 kunt u lezen hoe dit - en het voorgaande raadhuis - verloren ging door kortzichtigheid van de Schager bestuurders. 1

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 3