Van de voorzitter ngSchagene.o. -I Schagen A. Pijper J. Eichhorn C. Kuijper (0224) 215473 R.J.M. van de Pol F. Timmer F. Timmer N.J. Grooff De Kakelepost 1 verzameling en zijn er nog ummers van ikbaar. act opnemen 224-212859. Het lijkt er op dat de winter is begonnen. Op het moment dat ik dit schrijf vriest het, zowel overdag als 's nachts. Tijd voor hobby's, tijd voor de historie van Schagen. Een vijftigtal leden van de vereniging hebben - voor het eerst of opnieuw - ademloos gekeken naar de film over de treinbeschieting op het station van Schagen aan het einde van WOII en de desastreuze gevolgen daarvan. Er is opnieuw een boek over Schagen verschenen: 'Focus op Schagen'. De bibliotheek van uw vereniging is verrijkt met een groot aantal provinciale jaarboeken en een aantal ingebonden jaargangen van lokale kranten, afkomstig uit het vroegere gemeentehuis aan de Markt. De jaarboeken gaan terug tot ver in de negentiende eeuw. Alles bij elkaar een schat aan informatie. In deze aflevering van De Kakelepost ook wederwaardigheden over een in Amsterdam opgedoken gevelsteen met het wapen van Schagen. Een unieke vondst. U ziet, er is altijd weer nieuws over de geschiedenis van Schagen. Meld ons uw historische ontdekkingen! De jaarvergadering 2003 zal worden gehouden op donderdag 10 april in De Groenling. In het volgende nummer krijgt u hier meer informatie over. Veel leesplezier en een goed 2003. Fred Timmer Inhoud De Ridder en de Roos Het wapen van Schagen op een Amsterdamse gevelsteen pagina 2 Een klok met vier levens Lotgevallen van een terschellinger klok in de christoforuskerk van Schagen. pagina 4 De Rijzende Kerk afdeling Schagen De school in de Buiskoolstraat pagina 10 pagina 15 De Holen der Mensehen Woonomstandigheden in Schagen en Barsingerhorn in de negentiende eeuw pagina 16

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 3