Rijdende kerk afdeling Sehagen sterrit St. Maartensbrug 21-07-1941 Van links naar rechts: onbekend, Koerdina Greven, Wil de Groot, Sjaan Pool, Tinie Vunderink, Jan Stammes, onbekend. De jongen op voor grond is Jan Polder mans (wonende in het weeshuis). kaar vinden in één bond, waar zij elkaar kunnen verrijken met hun speciale talenten." De VCJC heeft heel erg haar best gedaan om het platteland te bereiken. Maar de kloof tussen stad en platteland was groot. Er waren minder scholen, minder winkels, er was minder comfort, geen gas, geen douche enzovoort. De dorps gemeenschap was gesloten. De jeugd werd er vroeger opgenomen in het arbeidsproces, Zij voelde zich, zo blijkt telkens weer, niet thuis in de speelse sfeer van de stadsclubs. De jongeren van de Rijzende Kerk kwamen niet naar JB- evenementen. Indien u geïnteresseerd bent geraakt of u zoekt informatie, kan ik u verwijzen naar het boek van C. Boer, J.A. Foekema, D. Tjalsma en K.M. Witteveen getiteld 'Het Jonge Hart' Het verhaal van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale, uitgever In Deglantier Zoetermeer. Uit dit boek komen ook de bronnen van deze tekst. Terug naar Sehagen De Rijzende Kerk was dus een vereniging voor de kerkelijke jeugd van ongeveer 16 -17 jaar welke deN.H. kerk als basis hadden. Het doel was het organiseren van jeugdactiviteiten met een gods dienstige achtergrond en ieder jaar werd er een kerstspel op de Markt in Sehagen georganiseerd. Eenmaal per vijfjaar werd een PICO (PInksterCOnferentie) belegd, ergens in Nederland. De Schager afdeling organiseerde ieder jaar een dergelijke bijeenkomst. Ook heeft de afdeling Sehagen de afdeling Heiloo helpen oprichten. Hiervoor gingen er leden,o.a. Jannie Greeuw, te voet van Sehagen naar Heiloo. Indien u iemand herkent die foutief of helemaal niet uiordtgenoemd, kunt u contact opnemen met de auteur. Afdeling Sehagen met de bus naar Leersum 1936. 14

Kakelepost - Schagen | 2003 | | pagina 16