Van de voorzitter Fred Timmer U ziet, het seizoen is begonnen! Lees uw lijfblad, bezoek de lezingen en schroom vooral niet ons in te lichten over uw historische nieuws of oud materiaal over Schagen. Bel ons! Aan het einde van de zomervakantie werd Schagen (en ik dus ook) opgeschrikt door het plotselinge overlijden van Jack Manneveld. Jack was mijn collega, mijn buurman en zijn kinderen trokken op met die van mij. Maar Jack stond ook - als Tringiaan - aan de wieg van de Historische Vereniging Schagen e.o. Tringa was niet alleen begaan met de vogeltjes in deze omgeving, maar had ook oog voor het historisch gegroeide landschap in de Schagerkogge. Dat moest bewaard blijven. Daar was een Historische Vereniging voor nodig. En Jack schreef een 'oprichtings'- vergadering uit. En van het een kwam het ander. We mogen hem dankbaar zijn voor zijn initiatief! Maar ondertussen gaat de dagelijkse historie verder. 1 let Slot Schagen is inmiddels herbouwd, geopend en bezichtigd door honderden mensen. Een vijftal originele portretten van toen hingen aan de muur alsof ze nooit weg geweest waren. Kunnen ze hier niet blijven? Nee, dat kan niet. Het is en blijft familiebezit van de Belgische familie d'OuItremont. Maar er komen wel levensechte digitale kopieën. Uw Historische Vereniging had tijdens de open dagen een paar vitrines ingericht met historische stukken en foto's over het kasteel. Die waren er ook nog tijdens de Open Monumentendag - een week later - aangevuld met een foto tentoonstelling en een aantal Schager messen. En tijdens de Autoloze zondag reed de paardentram een paar 'historische rondjes' door Schagen. Inhoud Verenigingsavond pagina 2 Geschiedenis van Museumboerderij Vreeburg pagina 3 Gemeentepersoneel 1947 pagina 6 De Klok van Booi pagina 7 De Verenigde Oost- Indische Compagnie en zijn matrozen pagina 8 Op het matje bij de gemeenteraad pagina 14 Schepelingen die gevaren hebben voor de VOC pagina 16 Een smeerboel op de Loet pagina 18 Cornelis Bok De Torens pagina 21 Dit portret van Aalbrecht van Beijeren zal in kopie de nieuwe ridderzaal verfraaien. 1

Kakelepost - Schagen | 2002 | | pagina 3