li- f aar aan de Loet is afkomstig amd. officieel het gekregen. um lemen op een nen in de keu- ve die nu ken- nu. Er was eit of waterlei- stuit een wel- k. Ook een Ie 17e eeuw. Er n boven het en grote ijze- ekookt. Vlees vuur :e zeifin het vorsten tegen en deze in de ornuizen die den gestookt, roleumstel. authentiek ortla. Deze ld heette hun >eth nietver- an een ziekte. kelepost meling com- ogverschil- e Kakelepost or contact :I.0224- ziet er uit als een schrijfbureau met klep. In de vakken bewaarde de boerin bonen, erwten, gort, rijst en meel. Onderin kon ze andere levensmiddelen kwijt. Behalve verscheidene ouderwetse keukenattribu ten kunt u hier ook een servieskast ofwel een diggelenkast bewonderen met ser viesgoed van Petrus Regout uit Maastricht. Via de loopplank komt u in de gang waar op drie kamers en de trap naar zolder uit komen. De voordeur werd eigenlijk alleen gebruikt bij huwelijken en begrafe nissen. De ingang was achterom! De gang was zo breed, dat de doodkist er zonder stoten doorheen kon. U komt nu eerst in de vitrinekamer. I.WS6 Waarschijnlijk werd deze kamer vroeger gebruikt als opkamer. Eronder bevond zich een grote kelder, die helaas bij de restauratie is volgestort met puin en dus nu is afgesloten. Topstukken In het kader van de manifestatie 'Top van de kop' stellen 19 musea in de kop van Noord-Holland enige topstukken van het museum tentoon, In de vitrinekamer hangen twee schilderijen die zijn toege schreven aan Cornelis Bok (1777-1836). Hij was eigenlijk huisschilder, maar ver sierde ook wel meubels en sleden. Hij schilderde dorpsgezichten en landelijke tafereeltjes, zoals het schilderij 'Gezicht op Valkoog'. Een kijkje in de keuken. Eén van de topstukken is 'De Bulloper' toegeschreven aan Cornelis Bok 7

Kakelepost - Schagen | 2002 | | pagina 5