Van de voorzitter Sinds de vorige Kakelepost is er wel weer het een en ander gebeurd. De jaarvergadering van de vereniging - voor het eerst in ons nieuwe onderkomen de Groenling! - verliep zoals gewoonlijk geruisloos en snel. De zaal zat echter vol en dat was wellicht te danken aan het onderwerp na de pauze: de nieuwbouw-stolpen van de Nes en de Haringhuizerweg. Hen interessant verhaal verteld door de bouwers zelf, daarbij historisch gesteund door Jaap de Wit. Als u de opening van het nieuwe vestigingskantoor van de Woon- compagnie en het daarop volgende 'open huis' hebt meegemaakt, bent u op zolder uw vereniging tegengekomen. We waren namelijk uitgenodigd om daar een tentoonsteling over 'Oud-Schagen' in te richten, een verzoek waar we graag aan hebben voldaan. En tenslotte het scholierenproject 'Rondje Schagen', waaraan uw vereniging een succesvolle bijdragen heeft geleverd, u leest er elders meer over. Voor de komende zomermaanden staan weer de donderdaagse stadswandelingen op het programma (we zoeken nog iemand die dit wil coördineren!). De gemeente gaat na jaren het pand aan de Markt verlaten. We houden een 'historische' vinger aan de pols, zodat er geen historisch waardevolle zaken weggegooid worden. En ook de nieuwbouw van het kasteel heeft onze historische belang stelling. En u weet het, komt u historisch interessante dingen tegen, graag een telefoontje. En verder... veel leesplezier! Fred Timmer Inhoud Museumboerderij Vreeburg, een rondgang door het verleden pagina 2 Aanvulling en rectificatie pagina 2 Oude nummers van de Kakelepost pagina 2 Rondje Schagen 8-19 april pagina 6 Van het oude en het nieuwe Slot van Schagen: De oude en de nieuwe schouw in de Ridderzaal pagina 8 Joseph Isaac de jong alias 'Jooden Jozef pagina 11 De cipier was een vrouw pagina 17 Cornelis Bok De Diefstal pagina 21 De Laansloot met rechts op de achtergrond het PWN-gebouw, gebouwd in 1931, waarin nu de Woon- compagnie is gevestigd. 1

Kakelepost - Schagen | 2002 | | pagina 3