Visotter gevangen gedrongen. Buurman Dekker werd met zijn nond te hulpgeroepen en vrijwel onmidd zette het keffertje djranval i gevockfcn erf met de assistentie uan stokslaande urerd er 1 mannén urerd de uisotter - taant dat bleek de grote kat te zijn - doodgeslagen. De otter had de respectabele lengte u "De heer Voorthuizen te 'tWad bij Schagen zag een dezer dagen toe hij 's auonds buiten kwam, een grote kat op zijn erf, wegvluchten. Althans - hij vermoedde, dat het een kat uras. maar door de schemering kon hij het dier niet precies onderscheiden. Nog later op de avond moest de heer Voorthuizen in de schuur zijn en bemerkte toen een op een kat gelijkend - maar veel groter! - dier in 't kippenhok. Nog wist hij niet, welk beest daar, met waarschijnlijk minder goede bedoelingen, in zijn kippenvilla was binnen De dode otter zal wel begraven zijn. R.J.M. van de Pol De Schager Courant berichtte begin februari j.l. dat de Dienst Landelijk Gebied (DLG) door de Stuurgroep Duinzoom op de vingers was getikt. Dit vanwege de slechte financiële onderbouwing van een door deze dienst uitgewerkt otterproject dat deel moet gaan uitmaken van een ecologisch netwerk in de Zijper binnenduinrand. Om de otter in de toekomst betere overlevingskansen te geven moet er dure grond worden aangekocht en omgezet in nieuwe natuur. Kostbare maatregelen om te schade van een halve eeuw wanbeleid te herstellen. Nog geen vijftig jaar geleden was het beter gesteld met de otterpopulatie. Er waren toen nog otters te vinden bij het Schager wad; een prachtig stukje natuur met een eeuwenoude geschiedenis. Een van de daar toen huizende otters bezocht, met fatale gevolgen, omstreeks 1956 het kippenhok van een omwonen- De Wadweg in 1979 j-je sc|lager Courant meldt hierover onder de kop 'Visotter gevangen' Gebraden visehotter Vijfenveertig jaar eerder verscheen bij uit geverij Sijthoff een voor die tijd fraai gebonden en met veel foto's geillustreerd kookboek met de eenvoudige titel 'Ik kan koken'. Dit door de directrice der Industrie en Huishoudschool te Amersfoort, mevrouw De Holl, uit het Duits vertaalde werk was bedoeld voor: degenen die de keuken in het alge meen en de behandeling der gerechten in het bijzonder willen leeren". Het hoofdstuk 'Zoetwatervissehen' bevat naast recepten voor het bereiden van snoek, snoekbaars, baars, karper, witvis enz. ook een recept voor 'Gebraden visehotter'. Het toebereiden van de otter is een heel werk. Het dier moet na het vil len en uitnemen enkele dagen gemari neerd worden en dan in zijn geheel in een grote braadslee, onder toevoeging van kruiden, gebraden worden. Over de smaak wordt niets vermeld. We zullen het er, in het belang van de otter, maar op houden dat zijn vlees niet lekker is!

Kakelepost - Schagen | 2002 | | pagina 6