Van de voorzitter Fred Timmer Het is inmiddels maart; de natuur begint weer haar best te doen; het winterseizoen loopt alweer naar een einde. Uw Historische vereniging Schagen e.o. is inmiddels verhuisd van de te kleine ruimte boven de Openbare Bibliotheek naar 'het kan toor' in de Groenling, Joh.Vermeerstraat i: de ruimte is groter en bovendien zijn er hier veel meer mogelijkheden voor vergaderingen, lezingen, eventuele tentoonstellingen en andere activiteiten. Wij denken dat het een flinke verbetering is. Uw vereniging is ook betrokken bij het 'Rondje Cultureel Erfgoed Schagen', een project voor alle derde-klassers van hetvoortgezet onderwijs in Schagen. Ook de Bibliotheek, Museumboerderij Vreeburg, Het Muziekcentrum en Scagon doen mee aan dit proef project. Voor wat betreft historie en erfgoed is er flinke steun vanuit de Stichting Museaal en Historisch Perspectief Noord-Holland te Haarlem. Deze Stichting heeft veel deskundigheid in huis waar we uitgebreid gebruik van maken. Het nieuwe Slot Schagen nadert- althans van buiten - zijn voltooi ing. Er zal echter nog heel wat moeten gebeuren voor het gebouw na de zomer geopend kan worden. Ook deze zomer worden op donderdag de stadswandelingen weer georganiseerd. We hopen op flinke toeristische belangstelling. Nieuws over de komende jaarvergadering vindt u elders in het blad. Verder als vanouds, veel leesplezier! Inhoud Uitnodiging Jaarvergadering pagina 2 Oproep omtrent 'Jooden Josef' pagina 2 Schagen en de VOC pagina 3 Visotter gevangen pagina 4 Leerlingen van de ULO-school pagina 5 De grote brand van 1908 pagina 6 Begraven tot 1798 pagina 8 14 september 1944 Ontploffing munitietrein te Schagen pagina 14 Netjes gekleed voor de rechter pagina 19 Jo en Liesbeth Boertjes pagina 20 Cornelis Bok De Diefstal pagina 21 x 4 - s&eejnszn

Kakelepost - Schagen | 2002 | | pagina 3