Naam Beroep Woonplaats Ammers, Firma van wijnkoper Medemblik Bakker, Jan Janszoon landman Wieringerwaard Bakker, Volkert Jansz. landman Wieringerwaard Berkhouwer, Hendrik Pietersz landman Harenkarspel Blaauboer, Klaas Rensz houtzager Ziipe Blaauwboer, Cornelis Rensz landman Zijpe Blaauwboer, Jacob jr landman Koedijk Blaauwboer, Joh. Jacobsz landman St. Maarten Blaauwboer, Rens broodbakker Wieringerwaard Breebaard, Jan landbouwer Waard- en Groetpolder Breebaart, Dirk Klaasz landbouwer Waard- en Groetpolder Broersma, Obbe particulier Schagen Brügeman, Hermanus Josephus manufacturist Schagen Buis, Jan landman Schagen Buis, Pieter Jansz landman Schagen Dekker, Nan landman Valkkoog Denijs, Jacob Willemsz. graankoper Schagen Denijs, Johannes goud- en Schagen zilverkashouder Eecen, Jan Gerbrandsz. houtzager Oudkarspel Erix, Arie landman Schagen Geerlings, Dirk landbouwer Anna Paulowna Govers, Jan grutter Schagen Groot, Jacob landman Schagen Groot, Jan Theunisz. koopman Schagen Grootes, Dirk landman Schagen Grootes, Simon landman Schagen Hazeu, Willem Arend apotheker Schagen Kaan, Jan Klaasz. landman Wieringerwaard Keet, Dirk Dirkszoon landman Schagen Keet, Jan Cornelisz. makelaar Schagen Keijsper, Anthonius Johannes Martinus kantoorbediende Alkmaar Koelman, Johannes Montanus landman Wieringerwaard Kooiman, Jan jr landman Waard- en Groetpolder Kos, Cornelis landbouwer Waard- en Groetpolder Kraakman, Jacobus Petrus procureur Alkmaar Lange, Cornelis de graankoper Zaandam Lanser, Teunis aannemer Zijpe Meijer. Arie sr. landman Schagen Meurs, Cornelis meelmolenaar Schagen Meurs, Gerrit koopman Schagen Numan, Karei Eli kandidaat notaris Schagen Oord, Cornelis van der landman Ziipe Oord, Jacob Jansz van der landman Barsingerhorn Oord, Jacob van der landman Winkel Pater, Leendert Cornelisz. de particulier Winkel Ran, Maarten koffiehuishouder Schagen Renckens, Wijnandus Franciscus koffiehuishouder Medemblik Riesselman, Franciscus Hendricus Bernardus koopman Nieuwe Diep Riesselman, Hendricus Johannes Anthonius koopman Nieuwe Diep Schenk, Dirk Chrisz. landman Anna Paulowna Schoorl, Gerrit landman Schagen Sipman, Anthonie landbouwer Anna Paulowna Slot, Klaas landman St. Maarten Spaans, Dirk houtkoper Barsingerhorn Stens, Dirk landman Schagen Swan, Jacob landman Harenkarspel Thomasz, Pieter landman Schagen Timmerman, Pieter Dirksz landman Schagen Visser, Arie koffiehuishouder Schagen Visser, Luit landman Beemster Wagemaker, Nan schipper Schagen Zijdewind, Arens landman Harenkarspel De aandeelhouders van de NV Maatschappij Ceres 12 geboren in 1756, werd door zijn vader opgeleid tot zilversmid. Hendrik overleed in november 1777. Op 19 februari 1807 kocht Gerritvan Bentem van zijn buurman Jan Leien (nu De Moei) voor de som van vijfenzeventig gulden,een erf gelegen agter het huis van den kooper en annex het erf van den verkooper belend met hetzelve ten oosten en met dat van den kooper ten westen...' Jan Leien kon dit stukje wel missen want zijn bezit stond in hetverpondings- register te boek als een huis met twee erven. Vermoedelijk heeft hij toen een nieuwe woning laten bouwen. Belangrijk voor de koper was het recht dat hij kreeg om de steeg ten oosten van zijn huis, die eigendom bleef van de verkoper, ten allen tijde te mogen gebruiken. Het recht van overpad door deze steeg is tot in onze dagen belangrijk gebleken voor de eige naars en gebruikers van het pand. De NV Maatschappij Ceres Met de aankoop in 1877 van het fraaie woon- winkelhuis door de heren Keet en Groot, was een belangrijke stap gezet tot oprichting van een beurs en sociëteits gebouw van waaruit de handel in agrarische producten bevorderd zou kunnen worden. Deze handel kon wel een extra stimulans gebruiken want de agrarische depressie die omstreeks 1870 was ingezet werd ook in Schagen en om geving voelbaar. Sinds 1 januari 1871 had Schagen een eigen afdeling van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en sinds 25 september van dat jaar een Vereniging tot ontwikkeling der Land bouw in Hollands Noorderkwartier. De laatste was een nogal elitaire club, die bestond uit kapitaalkrachtige heren boeren van liberaal vrijzinnig hervormde huize. Zij hadden een grote belang- Aandelen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5 5 10 5 1 5 1 3 1 5 1 2 5 50 5 5 1 1 50 10 1 1 10 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 5 1

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 14