Reacties van lezers ant drie >og, el, n '72- op :uw ter weer las. op 19 in Boekbespreking Cornelis Bok, Slot Schagen, een nieuw thuis. Deze voor de lezers van De kakelepost welbekende strip is door de tekenaar/auteur Arnold Winkelhuijzen in eigen beheer uitgegeven. Het door Studio Kolkman fraai vorm gegeven boekje behandelt enkele episoden uit het leven van Cornelis Bok (Enkhuizen 1777, Schagen 1836) de talentvolle cipier die in zijn vrije tijd tekende, schilderde en een aantal boeken schreef. Deze 'must' voor de liefhebber is te koop bij boekhandel Plukker voor 15,- (Euro 6,81). Vliegveld Bergen NH, 1938 - 1945 Van uitgeverij De Coogh ontvingen wij voor de verenigingsbibliotheek een exemplaar van zijn boek over de geschiedenis van het Vliegveld Bergen. Niek Jan Grooff vindt er het volgende van: In dit robuuste boekwerk met een formaat van 27,6 X 21 cm en maar liefst ca. 320 blz. wordteen goed en duidelijk beeld geschapen van het vliegveld te Bergen van ca. 1938 t.m. 1945. Het boek is rijk geïllustreerd met veel onbekende nog niet eerder gepubliceerde foto's uit privé archieven en zowel Nederlandse als Duitse en geallieerde bronnen. Er is veel werk gemaakt van het geheel en de heer Schuurman heeft een prima prestatie geleverd bij zijn beschrijvingen van het vliegveld en allerlei zaken die daarmee te maken hadden waarbij ook o.a. nog aandacht wordt besteed aan de radarpost Sneeuwklokje die in dc Tweede Wereldoorlog in gebruik is. geweest in de gemeente Schagen langs de weg van Cornelis Bok, Slot Schagen, een nieuw thuis door A.A.E. Winkelhuijzen, ISBN 90-805424-2-0, Schagen 2001. Schagen naarKolhorn. Verder een greep aan de veelheid aan onderwerpen die de revue passeren: soorten Ned. vliegtuigen die van het park gebruik hebben gemaakt, aanval van de Duitsers in mei 1940, herstel en uitbreiding van het vliegveld door de Duitse bezetter, aanleg van een schijnvliegveld bij Egmond, geallieerde aanvallen op het vliegveld, Het marinelazeret in Heiloo etc etc. Vliegveld Bergen is een uitgave van Uitgeverij De Coogh en is te koop bij de twee boekhandels in Bergen en bij diverse boekhandels in de regio. De prijs van dit mooie boek bedraagt 74,49 (Euro 33,80). Dat is niet goedkoop maar het geld zeker waard! Een boek dat aan te bevelen is voor mensen die geinteresseerd zijn in de lokale geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog of in de luchtvaart in de periode 1940 -1945. Vliegveld Bergen NH, 1938-1945 door J.H. Schuurman, ISBN 90 75440 049, uitgeverij De Coogh Bergen. 9

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 11