Een agressieve bakker 9 >uw- "Heden den g juli 1841 's morgens te negen uren compareerde voor mij Arie Denijs burgemeester van de gemeente Schagen, Trijntje Roggeveen van beroep winkelierster, weduwe van wijle Maarten Ossen, oud 29 jaren, uionende te Schagen, dewelke ons uerzocht heejt om de navolgende aanklacht in geschrifte te stellen. Dat Willem Duijs uan beroep broodbakker mede te Schagen woonachtig haarzoontje Rens Ossen, oud tien jaren, zo geschopt en geslagen heejt, dat zijn neus bloedde en zijn ogen dik waren, en dat hij ontzet is geworden door Jan Beijers uan beroep wagenmaker, wonende te Schagen, in het bijzijn uan Dieuwertje Ploeg en andere personen. Toen de zoon uan Willem Duijs (oud bij gis uijftien jaren) met het zoontje uan de comparante aan het plukharen was kwam Willem Duijs tussenbeide en heejt toen haar zoontje geslagen en geschopt. Waaruan ik dit proces uerbaal hebgejörmeerd enz.. Getekend: Trijntje Roggeveen.' 'Jan Beijers, oud 35 jaren, uerklaartdat hij uan het slaan of schoppen niets gezien heejt en danook het kind niet ontzet heeft, maar wel gezien heejt dat het kind huilde en bebloed was zeggende dat Willem Duijs hem zo getrapt heejt. Getekend: Jan Beijers' aulowna was desluis. iet een de ns vaste regels aagd, oort had een :n kon zien (stoptrein, etreft de g. Men aankomst op aet een ast met 1 met de lokken op de le aardoor er ap het spoor zijn 5 te zijn irchitect LO-school 3. In het archief van de gemeente Schagen dat momenteel ter inzage ligt in het Regionaal Archief in Alkmaar, bevindt zich een archiefstuk met de titel: "Processen-verbaal van gepleegde overtredingen en misdrijven, 1818 - 1850. In dit archiefstuk met inventarisnummer 1357 vonden we het volgende proces-verbaal van de hand van burgemeester Arie Denijs. Het gaat over klierende kinderen en een driftige ouder, een alledaagse gebeurtenis. Ter wille van de leesbaarheid is de tekst hertaald. De verklaring van Jan Beijers luidde: 19

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 21