r Wie is wie? Vermoedelijk werd ter herdenking van dit heugelijke feit de bijgaande foto gemaakt. Om wat meer informatie over de gefoto grafeerde personen en plaats van hande ling te krijgen werd de foto voorgelegd aan de heer S. v.d. Boom die jarenlang werkzaam is geweest bij de spoorwegen in Schagen. De personen op de foto kon hij niet identificeren maar aan de hand van de kleding kon hij wel het een en ander vertellen over functie van de afgebeelde personen. Geheel links staat de stations chef met daarnaast een postbeambte herkenbaar aan zijn speciale pet en de ovale plaat met het postembleem. Tot 1950 moest iedere postbesteller zo'n embleem dragen. Vooraan staan twee witkielen. Zij hadden tot taak de bagage van de reizigers te halen, te brengen en te verladen. In het midden op de tweede rij staan een treinmachinist, herkenbaar aan de gele bies op zijn pet, met daar naast en er voor drie tractiebedienden, zogenaamd depotpersoneel. Zij droegen een pet met blauwe bies. Op de achterste rij staan vier stationsbeambten, twee arbeiders en drie hoogwaardigheidsbekleders, mogelijk een afvaardiging van het gemeente bestuur. Een van de twee vrouwen is mogelijk de overwegwachteres van de Hoep. De groep staat buiten opgesteld in een hoekje van het perron. Rechts van de deur hangt hoog aan de muur een metalen kastje. Dit is het uurwerk van het 'kloksein'. Het gewicht hangend onder aan het kastje moest regelmatig opgetrokken worden zoals bij veel klokken het geval was. Het apparaat was verbonden met een op de telegraaftafel staande houten kastje met slinger. 17

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 19