telde er geen eprobeerd of iet het land had en dat elkander en stqoo gulden i. en boerderij lijpe en jen werd ik in het Imke- jtoe gebruikt koeien wezen ek aan ruimte ouwen en in istplaat. in het zicht d van Tenminste d- en allemaal waren in de ïd dus we n we deden ste wereld- tvember 1918 dienen voor had en ook n het perceel tik voor 17 kocht ik in eid, het ijs van ilgend jaar igt, ruim is. In 1920 ïtmeester dat Ier die ik nog wat hij op Het was 0 een 'hij'. Omdat ik er al zoo lang gebruiker van was geweest werd ik in de gelegenheid gesteld een een bod op te doen. Zij wenschten niet te handelen. Ik heb er toen een bod op gedaan en wel 25000 gulden voor de io'/2 bunder. Ik was n.1. een beetje bang dat de strijkgeld- haalders het mij lastig zouden maken. Ik heb dat bericht opgestuurd naar de notaris die met de verkoop belast was en ik hoorde er niets meer van: een week, twee weken, drie weken; nog nooit geen bericht. Toen heb ik een brief gestuurd aan die die notaris, dat ik er vanaf zag, dat ik mijn bod niet meer gestand deed. Per omme gaande kreeg ik bericht dat de eigenaar mijn bod had geaccepteerd maar dat de brief nog op de schrijftafel van mijnheer de notaris lag. Hij had hem namelijk vergeten te verzenden en gaf mij alsnog ernstig in overweging om mijn bod als nog gestand te doen want anders bracht ik hem erg in ongelegenheid bij zijn principaal. Kfi'IHxuiipt Ik heb hem beleefd teruggeschreven dat hij dat maar met zijn principaal moest uitmaken, maar dat ik mij van mijn bod ontslagen achtte. Een maand later kwam het in publieke verkoop en toen was het inmiddels wat ruchtbaar geworden dat ik in de gelegenheid geweest was om het uit de hand te kopen, maar dat ik mij teruggetrokken had. Dat maakte de strijkgeldhaalders die het een koper soms erg lastig konden maken een beetje voorzichtig en toen kocht ik het in open bare verkoping voor 22000 gulden maar toen moest ik wat hooger onkosten betalen, doch uiteindelijk had ik er toch ruim 2000 gulden mee gewonnen. En zoo is dan Imkewerf gegroeid uit het Inrkeland en de Westerkaag, de Lageweid en de Dijkweid tot vrijwel een aaneen gesloten geheel. Ik eindig dan met de wensch dat het zoo mag blijven, althans zoo lang je vaderen moeder boeren en wat jelui er later mee zullen doen als ik er niet meer zijn, och dat zien jelui dan wel weer, die dan weer leeft, die dan weer zorgt. Tolke en omgeving in 1880.

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 13