men, hoe brutaler de moffen worden. Het gaat er thans om: "Wij niks jelui ook niks". Dit is dan ook wel het motief ge weest dat zij van de mooie Wieringermeer- polder - de trots van Nederland en een bezienswaardigheid voor buitenlanders - de dijken lieten springen en 180000 bun ders vruchtbaar land met prachtige be drijfsgebouwen aan de golven prijs gaven. Daar zat geen enkel militair doel achter. Mei 1945, VREDE Eindelijk "de Vrede", 's Nachts geen vlieg tuigen meer die bommen lieten vallen of zelf naar beneden kwamen. Dat was een ware opluchting. In alle kerken van ons heele land werden dankdiensten gehou den, dat God ons eindelijk de vrede ge schonken had. Ik ben er zelf trouwens niet geweest, niet uit onverschilligheid, o nee, maar ik kan het heusch niet hel pen, ik ben altijd in de oppositie. Als er n.1. een Hoogere Macht was die ons de vrede kon geven, dan kwam hij daar volgens mij toch wat laat mee. Dan had hij volgens mij beter de oorlog kunnen voorkomen, dan was de wereld on noemelijk veel leed en bloedvergieten bespaard gebleven. Maar ja, daar ben ik te weinig ontwikkeld voor om daar een oordeel over te kunnen vellen. 20 Mei '45 Gelukkig, wij wonen weer in ons huis. De ortscommandantis vertrokken en nu voorgoed. Met behulp van Tolke en Blokhuizen is de zaak weer grondig schoon gemaakt en met rappe handen is alles weer op zijn plaats gezet en zitten wij weer in ons eigen "Home", en laten wij het eeerlijk bekennen-, wij zijn over de afloop niet ontevreden. Kinderen, klein kinderen en verdere familieleden zijn allemaal gespaard gebleven, de huizen zijn overeind gebleven, het had erger gekund. Overigens was het niet altijd even prettig. Wij hebben drie keer Heldersche evacuees gehad. We hebben een soldaat een maand of vier ingekwar tierd gehad. We hebben zeven weer machtsmeisjes gehad. We hebben een keer of drie een veldwebel met z'n dame te slapen moeten nemen en tenslotte moesten wij er toch nog een poosje uit, maar over het algemeen hebben ze het ons niet zoo heel moeilijk gemaakt en is er geen bloed bij gevloeid, dus laten wij niet mopperen. Wij schrijven thans Januari '49 dus ruim 3 jaar na het einde van de oorlog en het is nog steeds erg rommelig in de wereld. Vooral in Indie is het zeer onrustig en veel jongens van 19 a 20 jaar moeten daar heen om de orde en rust te bewaren. Dat brengt ook weer z'n zorgen mee en bezorgd vele ouders weer slapeloze nachten, en wanneer zal het daar eens afloopen? Nu Dick, zoover. Wij zullen er het beste maar van hopen. Het ontstaan van Imkewerf Ik wil je nu nog even een kort overzicht geven van hoe of uit het Imkeland, dat vroeger aan verschillende eigenaren behoorde, Imkewerf ontstaan is. Het was in 1880 toen mijn vader op een publieke verkoping te Valkkoog in het cafe aan de dijk (I. van Schoorl) strijkgeld haalde van een oud huis bij de brug met 4'l2 bunder land en het werd niet afge mijnd en dus werd hij eigenaar. Hij bleef er aan hangen, zoals men dat noemde. Die perceelen waren het voorste Schager- slootstuk, de twee Kalverweidjes, waar van het kleinste - waar het zwarte boetje op staat - toen nog vuil mager bouwland was, en het Sluisje. Dat was het begin. In 1885 - hij woonden toen nog in de Bos- 9

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 11