i kleinzoon die kleinzoon de Het verhaal gaat verf, op het en te investeren ij gebrek aan van de toen )p enkele treven, en die ar te stellen. oemd bent, wil neen en dat van n was dus net loeder heette e vier jaar haar een. De wegen ten was een atweg. Verder rbinding :1 oorjaars in geëgd en de nde men dat. en is men zo an puin. en. B.v. de gerwiel in isterdam en :n waren er Dirk Wit 1940 Het huis op Groenveld Zoo primitief als het leven buitenshuis was zoo was het ook binnenshuis. Het huis waar mijn vader geboren is (thans in 1940 kruidenierswinkel van P. Baars op Groenveld) was een burgerhuis met lage muren en een rieten dak en ramen met zeer kleine ruitjes. Het had voor twee woonvertrekken, dan vier of vijf koestallen en daar achter een oude kapschuur met hooiberging en dorsch. Het eerste woonvertrek had een vloer van roode tegels, dat was dan de woonkamer. Het had een vooruitstekende schoorsteen zoowat 2 bij 1 meter. Op de grond een ijzeren plaat van dezelfde afmeting, met een vierkant gat er in, en onder die plaat was een gemetselde ruimte van ongeveer dezelfde afmetingen en 25 a 30 cm diep. Als er nu gestookt wordt 's winters op die plaat, dan plaatste men eerste eenige turven om dat gat heen op korte afstand van elkaar voor de luchttoevoer en tevens voor de verwarming van de stoven. Als ze geglommen waren, dan werden op De kruidenierswinkel van P. Baars op Groenveld. Het geboortehuis van Dirk Wit te Groeneveld. Reconstructie van de plattegrond voor de verbouwing in 1902. Tekening L. Brandts Buys.

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 7