Van de voorzitter Het is inmiddels mei en ondanks het wisselvallige weer kondigt het voorjaar zich aan. De blaadjes komen aan de bomen en de bollen staan in bloei. Kortom, tijd om er op uit te gaan. Het betekent ook dat het verenigingsseizoen zo zoetjes aan naar een einde loopt. Fred Timmer 73 e Pol Op donderdag 26 april hebben we het verenigingsjaar afgesloten met de traditionele jaarvergadering. Tijdens de korte vergadering hebben we - helaas - afscheid moeten nemen als bestuurslid van Jan Eichhorn. Hij vond het na heel veel jaren welletjes. Het betekent wel dat we ons binnen het bestuur moeten gaan beraden wie Jans specialisme, bouw geschiedenis, kan en wil gaan behartigen. Gezien de bouwactiviteiten en bouwplannen binnen Schagen is het zeer gewenst dat er iemand voor waakhond speelt. Gelukkig is de open plek binnen het bestuur dezelfde avond nog opgevuld. Aan het einde van de avond gafTon Veldman te kennen dat hij wel deel van het bestuur van de Historische Vereniging Schagen e.o. wilde gaan uitmaken. We konden het de ledenvergadering niet meer voorleggen, maar hij is van harte welkom. Het tweede deel van de avond was gereserveerd voor "Schagen, toen en nu". Een vijftigtal foto's waren gedigitaliseerd en de situatie nu was erbij gemaakt. Met behulp van de computer werden verleden en heden getoond. Het grote aantal aanwezigen genoot zichtbaar. Een geslaagde avond! De getoonde plaatjes staan op een CD-Rom waarvan een kopie tegen een geringe vergoeding aan de leden geleverd kan worden. Nadere informatie kunt u krijgen bij de penningmeester. De stadswandelingen zijn intussen bijgewerkt en aangepast aan de huidige situatie. Er blijkt vooral onder toeristen veel vraag naar te zijn. Ondertussen werken we aan een 'stadsrondwandeling onder leiding van een gids'. Er is zo af en toe vraag naar en we willen ook die mogelijkheid bieden. Dus als u ook als gids wilt fungeren, geef u op. U ziet, er gebeurt van alles in historisch Schagen. Inhoud De heren van de landbouwtentoon stelling pagina 2 Het revuegezelschap van Jan Buisman in 1928 pagina 3 Het geslacht Wit op Imkewerf pagina 4 Van het oude en het nieuwe Slot van Schagen(3) pagina 13 De burgemeester met het slechte handschrift pagina 14 De begraafplaats op het tweede slot pagina 16 Cornelis Bok De Diefstal pagina 21 Ik wens u, als vanouds, veel leesplezier, een mooie zomer en een fijne vakantie. 1

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 3