De burgemeester met het slechte handschrift "Cornelis de Vries, oud 25 jaar, van beroep boerenknecht tvonende bij P. Groenveld te Sint Maarten, verklaard dat hij de eendvogels voor leden maandag bij zijn meester ontvreemd heeft zijde vijf van P. Groenveld en drie van meester Nottelman en dat hij die alhier te Schagen verkocht heeft. Vier aan A. Ooijevaar, tivee aan Klaas Kiveldam en tivee aan Jacob Kaars." R.J.M. van de Pol Van 23 november 1827 tot 1847 was Arie Denijs, van beroep notaris, burgemeester van Schagen. De lezer die wel eens in de gemeentestukken uit die tijd heeft zitten neuzen zal ongetwijfeld moeite hebben gehad met het handschrift van deze burgervader. Bij zijn notariële werk werd hij ongetwijfeld ondersteund door een klerk want de notariële akten van zijn kantoor zijn goed te lezen. Gemeentestukken schreef hij echter vaak zelf en die stukken zien er uit als kladjes van iemand die zelden schrijft. In januari 1841 waren er door een inwoner van Schagen eenden gestolen. Arie Denijs onderzocht de zaak en stuurde een door hemzelf geschreven proces verbaal naar de offi cier van justitie in Alkmaar. Het proces verbaal kwam per ommegaande terug vergezeld van de volgende brief: Alkmaar 31.1.1841 Aan de burgemeester uan Schagen Ik moet aan UEd retourneren het proces uerbaal betreffende de dieverij uan Cornelis de Vries en UE verzoeken dit verbaal nog eens over te schrijven aangezien ik het in dien staat niet voor de oogen des Regters duif brengen. Niet alleen is het hier en daar onleesbaar maar UE hebt nu en dan ook Uuie qualiteit van Notarisin het spelgebragt. Ik ben derhalve des te eerder overgegaan, omdat UEd verzuimd hebt ook den verdachten Cornelis de Vries te hooren en hem ter herkenning voor te stellen aan alle degeneen die met hem hebben te doen gehad, of hem te Schagen in den avond van 24 januari jl. hebben gezien en ontmoet. Ik verzoek ook UEd desdien Cornelis de Vries alsnog op een secure uiijze bij UEd te doen brengen, hem aan alle voorszegde personen ter herkenning voor te stellen en hem daarna in het oog te houden. Ook de koppen der eenden die bij de inkopers nog voorhanden zijn moeten zoo spoedig doenlijk door UEd gesaisisfeerd aan de bestolen eigenaars en de Vries ter herkenning voorgesteld, daarna verzegeld en voorzien van een behoorlijk relaas en etiquette met de overige stukken aan mij teruggezonden uiorden. Tevens zal het noodig zijn een nauivkeurig signalement van de Vries te nemen, opdat hij ingevalle van vlugt moge aangehouden ivorden. Zo hij doorgaat zal het niet aan mij te ivijten zijn. De officier van justitie te Alkmaar, G. van Leeuiven 14 De burgemeester startte het onderzoek opnieuw en bracht de verdachte zover dat deze de volgende verklaring aflegde:

Kakelepost - Schagen | 2001 | | pagina 16